Minister Ines Pané van Sociale Zaken en Huisvesting (Sozavo) heeft aangegeven dat er een langdurige administratieve uitdaging bestaat met betrekking tot de aanvragen van sociale instellingen voor subsidies. Dit gaf de minister aan na de vergadering van de regeringsraad.
De sociale instellingen klagen vaak over het feit dat ze geen subsidie ontvangen of dat de betalingen erg vertraagd zijn. Het ministerie van Sozavo wil graag de administratieve procedures verbeteren, aangezien het proces momenteel niet efficiënt verloopt. Dit is een gezamenlijk probleem van de ministeries van Sozavo en Financiën en Planning, aangezien er boekhoudkundige regels zijn waaraan de overheid zich moet houden bij het uitbetalen van subsidies.
Volgens minister Pané maken sociale instellingen regelmatig fouten in hun administratie, wat leidt tot vertragingen in het subsidieverwerkingsproces. De verantwoording van deze instellingen is vaak niet correct, wat resulteert in correcties die moeten worden doorgevoerd. Dit veroorzaakt verdere vertragingen, en vaak ontbreken de onderliggende documenten die nodig zijn om de subsidieaanvragen te verwerken. Dit leidt tot frustratie bij de instellingen, die hierdoor vaak nog langer moeten wachten op hun subsidie.
- Nieuw ILO-rapport: Onvoldoende vooruitgang arbeidsmarkt Lat…..
- Duitsland Stijgt naar Wereldwijde Top 5 van Militaire Uitga…..
- Overeenkomst met Benelux over visum en migratie..
- Centrale Bank van Suriname heet binnenkort anders: Chinese …..
- Jaarlijks 15 tot 20 nieuwe gevallen van kinderkanker in Sur…..
- EX-PILOOT BEKRITISEERT BELEID SLM..
- Hovenierscursus voor jongeren in Paramaribo..
- Caricom-top in Barbados wordt ‘cruciale’ meeting..
- Bewoners Alkmaar kunnen rekenen op water uit de kraan..
- Massale opkomst bij 100K+ Massameeting en viering 35 jaar A…..
- Zaaksofficier SPSB II-zaak vraagt uitstel aan kantonrechter..
- Tjatjie maakt muzikale comeback..
- Kustwacht Suriname houdt twee illegale vissersvaartuigen aa…..
- Workshop METT-Assessment inzake Centraal Suriname Natuurres…..
- 8.000 kiezers moeten hun ID-kaart nog ophalen..
- Simons: “Breng me naar de procureur-generaal”..
- Robinhood wil tachtigjarig bestaan vieren met Braziliaanse …..
- PALU wil met partners alternatief vormen..
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen..
- Suriname en de BENELUX-staten tekenen twee overeenkomsten..
- A20, DOE en PRO: ‘Suriname, hier zijn wij. Hét alternatief!…..