Minister Ines Pané van Sociale Zaken en Huisvesting (Sozavo) heeft aangegeven dat er een langdurige administratieve uitdaging bestaat met betrekking tot de aanvragen van sociale instellingen voor subsidies. Dit gaf de minister aan na de vergadering van de regeringsraad.
De sociale instellingen klagen vaak over het feit dat ze geen subsidie ontvangen of dat de betalingen erg vertraagd zijn. Het ministerie van Sozavo wil graag de administratieve procedures verbeteren, aangezien het proces momenteel niet efficiënt verloopt. Dit is een gezamenlijk probleem van de ministeries van Sozavo en Financiën en Planning, aangezien er boekhoudkundige regels zijn waaraan de overheid zich moet houden bij het uitbetalen van subsidies.
Volgens minister Pané maken sociale instellingen regelmatig fouten in hun administratie, wat leidt tot vertragingen in het subsidieverwerkingsproces. De verantwoording van deze instellingen is vaak niet correct, wat resulteert in correcties die moeten worden doorgevoerd. Dit veroorzaakt verdere vertragingen, en vaak ontbreken de onderliggende documenten die nodig zijn om de subsidieaanvragen te verwerken. Dit leidt tot frustratie bij de instellingen, die hierdoor vaak nog langer moeten wachten op hun subsidie.
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..
- Rosita Florentine Huyshest (88) Rotterdam 10-2-2025..
- Vliegtuig crasht op landingsbaan Toronto, zeker 15 gewonden..
- Ingrid Virginia Jordan (66) Groningen 14-2-2025..
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..
- Amafo terug naar ABOP, sluit zich aan bij strijd tegen armo…..
- VLS stopt onderhandelingen met OPSTU..
- Tropenbos Suriname focust dit jaar verder op versterking va…..
- Justitiële delegatie Curaçao volgt inkijkstage bij Juspol..
- VK biedt Oekraïne vredestroepen aan, Europese vastberadenhe…..