Civicus, een internationale organisatie die zich inzet voor mensenrechten en democratie, heeft de situatie in Bolivia beschreven als “een van de meest drastische terugvalen van sociale en burgerlijke vrijheden ter wereld”. De regering van President Luis Arce heeft sinds januari 2023 strenge maatregelen genomen tegen burgers, waaronder het verbieden van openbare bijeenkomsten en demonstraties. Deze maatregelen worden gerechtvaardigd met verwijzing naar de veiligheid, maar critici zeggen dat ze bedoeld zijn om politieke tegenstanders te onderdrukken.
In de hoofdstad La Paz zijn straten afgesloten en zijn er camerabewaking en politieposten opgesteld. Mensen die proberen bijeen te komen, worden vaak aangehouden of geweigerd toegang tot openbare ruimtes. De vereniging “Bolivia Viva” meldt dat meer dan 150 mensen zijn gearresteerd tijdens protesten over het ontbreken van vrijheid van meningsuiting en vergadering.
De internationale gemeenschap, inclusief de Verenigde Naties, heeft de regering van Bolivia gemaand om de rechten van burgers te respecteren. Het Bureau voor Mensenrechten van de VN heeft een onderzoek gelanceerd naar de aanwijzingen van mensenrechtenschendingen. Terwijl de spanningen blijven toenemen, blijft de bevolking hoop koesteren dat democratische vrijheden hersteld kunnen worden.
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..