De 43-jarige Milton ‘Smulle’ M. is schuldig bevonden aan meerdere inbraken en diefstallen uit voertuigen. De kantonrechter legde hem een gevangenisstraf van tien maanden op, naast een voorwaardelijke straf van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De gestolen goederen, waaronder een JBL-box en een auto, worden teruggegeven aan de benadeelden.
Smulle is herhaaldelijk in aanraking gekomen met de politie. Zijn meest recente veroordeling betreft twee inbraken die dit jaar plaatsvonden in januari en maart. Volgens de kantonrechter is bewezen dat hij op of rond 10 januari en 25 maart 2025, met het oogmerk van wederrechtelijke toe-eigening en door middel van braak, goederen uit voertuigen heeft weggenomen.
De zaak kwam aan het licht nadat de eigenaar van een voertuig op 25 maart 2025 aangifte deed bij de politie. Hij verklaarde dat hij zijn donkergrijze Toyota Vitz had geparkeerd aan de Prinsenstraat en bij terugkomst ontdekte dat het voertuig niet op slot zat. Zijn rugzak, die in de kofferbak lag, was verdwenen. De aangever vermoedde dat er was ingebroken, omdat de portieren niet op slot waren en hij camerabeelden had bekeken.
Op de beelden was te zien hoe Smulle naast het voertuig van de aangever stond en met zijn mobiele telefoon belde. Op een bepaald moment maakte hij tweemaal een beweging richting de deurhendel van het voertuig en liep daarna naar de andere kant. Ongeveer tien minuten later toont een andere camera hoe Smulle met een zwarte zak in zijn hand de straat oversteekt naar een donkergrijze Toyota Vitz.
De politie, die eveneens de camerabeelden bekeek, herkende de man als Smulle, die zelf een Vitz bestuurde. Hij staat bekend als iemand die zich bezighoudt met diefstal uit voertuigen. De aangever was in januari al eerder slachtoffer van een inbraak in zijn auto. Ook toen waren camerabeelden beschikbaar waarop Smulle te zien was, zittend in een Vitz.
Bij zijn aanhouding op 12 april 2025 werd Smulle betrapt met een dolkmes, dat in beslag werd genomen. Ook de Vitz waarin hij zich verplaatste, werd in beslag genomen. Smulle bekende dat hij op 9 januari 2025 een inbraak had gepleegd in een witte auto, waarbij hij onder andere een JBL-box en een horloge had gestolen. In maart 2025 pleegde hij opnieuw een inbraak in hetzelfde voertuig, ditmaal door simpelweg de niet-vergrendelde portieren te openen.
Tijdens de zitting verklaarde hij dat hij zich had verzet tegen zijn arrestatie en zichzelf daarbij met het mes licht had verwond.
Uit verder politieonderzoek bleek dat Smulle niet de eigenaar was van de Vitz. De JBL-box werd teruggevonden in dat voertuig. De auto bleek op naam te staan van zijn nicht, die verklaarde dat de box haar eigendom was en dat het onjuist was dat haar broer Smulle die als cadeau had gegeven; zij zou de box van een onbekende man hebben gekregen.
De kantonrechter oordeelde dat er voldoende bewijs was dat Smulle zich schuldig had gemaakt aan de inbraken. Bij het bepalen van de strafmaat hield de rechter rekening met het feit dat Smulle al meerdere keren is veroordeeld, maar geen lering heeft getrokken. Ook toonde hij geen berouw of intentie tot verandering.
Naast de gevangenisstraf van tien maanden werd een voorwaardelijke straf van zes maanden opgelegd met een proeftijd van twee jaar. De JBL-box wordt teruggegeven aan de aangever en het in beslag genomen voertuig aan Smulles nicht.
- Kinderen met autisme of dyslexie behouden plek in regulier …..
- USV: benoeming president Simons is historisch moment voor S…..
- SALARISVERHOGINGEN GELDIG ONDANKS BELOFTEN..
- Minister Baasaron belooft personeel versterking en vernieuw…..
- Wandeltocht ‘Loop voor Hoop’ door Nederland: Stephen Brug z…..
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit: 10 Amerikanen vrij, …..
- Pseudo goudsmid benadeelt 31 personen..
- Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes..
- Hoopvol..
- Presidentiële sjerp ontworpen door modeontwerpster Stomp..
- Rechter stelt slachtoffer pesterijen buurtgenoten in vrijhe…..
- Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap..
- Goudsector structureren..
- Minister Bouva prijst niet-aflatende inzet Ilahi en Christo…..
- Halliburton en NMA houden workshop over veilig omgaan met r…..
- VSB feliciteert kabinet Simons-Rusland..
- Stief opa veroordeeld voor verkrachten vijftienjarige klein…..
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af..
- Humus Medical Services: ‘medische zorg die past bij deze ti…..
- Suriname presenteert SDG-voortgang tijdens VN-top duurzame …..
- A20 mist een zetel vanwege een oneerlijk rekenmodel..