Door de smokkel van dollars binnen een van de onderdelen van de exportsector stijgen de wisselkoersen al geruime tijd licht. Suriname suriname verneemt dat het gaat om activiteiten binnen de goudsector. Volgens minister van Financiën Stanley Raghoebarsing zijn er reeds maatregelen genomen om de hoge koersen te bedwingen.
Hij garandeert dat de koersen op termijn zullen dalen. Er vindt continu overleg plaats met de Centrale Bank van Suriname (CBvS), en de gemeenschap mag ervan verzekerd zijn dat de regering dit nauwlettend in de gaten houdt.
De bewindsman zei in het programma Tak’kon mit’ mie dat Suriname valuta verliest doordat er smokkel plaatsvindt in een van de sectoren. De dollars komen niet in de markt, waardoor er onder de bevolking een grote behoefte ontstaat. De regering is in gesprek met deze sector om de dollars richting Suriname te dirigeren.
Raghoebarsing geeft aan dat er ook aanpassingen in het fiscale beleid komen. De minister is blij dat de samenleving niet in paniek reageert, maar slechts vraagt wat er aan de hand is. “Het kan zo niet verder,” garandeerde hij.
De bewindsman merkte op dat, ondanks de koersstijging, de overheid de prijzen van basisgoederen stabiel heeft kunnen houden. Dit is mede te danken aan het goede werk van minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken en andere correctieve maatregelen, stelt hij.
- Mohamed verliest vergunning om schepen te exploiteren..
- Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’..
- De industrialisatiepolitiek van SU..
- Diorama over slavernij officieel geopend op plantage Freder…..
- Santokhi reikt meer dan 160 grondbeschikkingen uit te Weg n…..
- Wayne Telgt niet meer beschikbaar voor kandidatenlijst..
- mr. Lesley H. R. Rodgers..
- SPA uit OPTSU; voert gesprekken met politieke partijen..
- Suriname op koers voor topfunctie OAS..
- ‘Kandidering combinatielijst wél breekpunt voor SPA’..
- Weer dodelijk huiselijk drama: twee fatale incidenten in éé…..
- Man brengt zwaar lichamelijk letsel toe aan collega-buschau…..
- Opnieuw dode door huiselijk geweld..
- Paus zwak maar stabiel..
- Nog geen maand later stapt SPA uit samenwerking met OPTSU..
- Zwart water..
- KPS lanceert trainingsprogramma voor buurtmanagement..
- Bibis-minister Ramdin verrast over protest inheemse organis…..
- Breaking: SPA stapt uit OPTSU..
- Ondernemingen Para en Paramaribo gecontroleerd door ECD..
- Empathie en mededogen..