Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Tot en met zaterdag hebben 46.000 personen hun gegevens gecontroleerd tijdens de wettelijke terinzagelegging van de kiezerslijsten. Bij de voorlopige terinzagelegging vorig jaar was dat aantal 30.000, wat het totaal op 76.000 brengt—slechts 19 procent van het aantal kiesgerechtigden.
Deze informatie werd zaterdag gedeeld in het Lallarookh-gebouw tijdens een sessie georganiseerd door het ministerie van Binnenlandse Zaken voor de pers. Hoewel er nog maar vier dagen resten voor de wettelijke terinzagelegging, stelt Anastatia Kanapé-Pokie, directeur van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), dat het aantal meevalt.
“De bewoners in het binnenland hebben dan misschien niet allemaal de gelegenheid gehad om hun gegevens binnen de wettelijke termijn te controleren, maar wij van het CBB hebben dat al gedaan”
Binnenland
Deze week luidde parlementsvoorzitter Marinus Bee de noodklok door aan te geven dat personen in het binnenland nauwelijks de mogelijkheid hadden gekregen om hun gegevens te controleren, terwijl dit nog maar enkele dagen mogelijk is. Ook vicepresident Ronnie Brunswijk uitte woensdag, voorafgaand aan de ministerraadsvergadering, zijn bezorgdheid hierover.
Mohamad Nasier Eskak, directeur op het ministerie van Binnenlandse Zaken, gaf aan dat de financiële middelen nog niet beschikbaar waren om extra locaties in te richten waar inwoners van het binnenland hun gegevens konden controleren. “Maar op de locaties die de wet voorschrijft—de districtscommissariaten en politiebureaus—was dat wel al mogelijk, evenals online. Vanaf dinsdag is het aantal locaties bovendien uitgebreid met 195 pendellocaties,” laat Eskak weten. Hij stelt dat deze informatie waarschijnlijk nog niet bekend was bij de regeringsleden.
Tóch controle
Kanapé-Pokie voegt eraan toe dat het CBB sinds april 2024 bezig is alle dorpen en nederzettingen in het binnenland te bezoeken en waar nodig identiteitskaarten aan te maken. “Wanneer wij een ID-kaart maken, worden de gegevens ook gecontroleerd. De bewoners in het binnenland hebben dan misschien niet allemaal de gelegenheid gehad om hun gegevens binnen de wettelijke termijn te controleren, maar wij van het CBB hebben dat al gedaan.”
Voor haar is er geen rede tot paniek. Ze legt De directeur zegt dat ambtenaren van het CBB inmiddels in het dorp Apoera zijn aangekomen, waar zij ook de gegevens van inwoners zullen controleren wanneer zij een ID-kaart aanvragen.
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..