De situatie bij de Esther Stichting blijft kritiek, aangezien de medewerkers hun werkzaamheden nog altijd niet hebben hervat. Bewoners van de stichting, die afhankelijk zijn van zorg en begeleiding, worden in de middag- en avonduren nog steeds aan hun lot overgelaten. Hoewel vrijwilligers tijdelijk de zorgfunctie op zich hebben genomen, is dit slechts een tijdelijke en onhoudbare oplossing.
De voortdurende afwezigheid van het personeel, gecombineerd met het gebrek aan duidelijkheid van de regering over de status van zowel de directeur als het gezin binnen de stichting, vergroot de onzekerheid en frustratie onder de betrokkenen. Hoewel de regering enige hulp heeft geboden door het terrein schoon te maken via Openbaar Groen, betreft dit slechts een klein deel van de benodigde herstellingen.
De belofte van de presidentiële werkgroep om snel met een oplossing te komen klinkt hoopvol, maar er moeten snel concrete stappen worden gezet. De wilde actie van de medewerkers wijst mogelijk op een conflict tussen het personeel en het bestuur, wat de situatie verder bemoeilijkt.
De donatie van medische middelen door het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) is positief, maar het oplossen van de bredere problemen van de stichting vereist meer dan alleen medische hulp.
Het ontbreken van een reactie van de regering en de woordvoerder is zorgwekkend. Zonder open communicatie en transparantie zal de situatie niet snel verbeteren. Het is cruciaal dat er duidelijkheid komt over de leiding van de stichting en de toekomst van de medewerkers. Op vrijdag 21 maart vonden er gesprekken plaats met de minister, de bond en de presidentiële werkgroep.
- Hoe de oude politiek de kiezer zand in de ogen strooit..
- President woont jumpstart Shell Meta Skills-programma bij..
- Delegaties Dalian en partneronderneming bezoeken president..
- Regering ondersteunt padieboeren met twee miljoen US dollar..
- Dambond start voorronde Nationaal Kampioenschap..
- Nageswar nieuwe dc van bestuursressort Kabalebo..
- NPS-kandidaat Valies: ‘bij minder dan 500 stemmen doe ik ni…..
- Uitbetaling studententoelage begint vrijdag..
- Minister Ori betreurt actie leerkrachten..
- Cursisten SAO bouwen kleine historische volkswoning..
- Waarom Suriname internationale rechtspraak serieuzer moet n…..
- Regenbuien in de ochtend en onweer in de middag..
- VS wil Surinames partner zijn in groei naar stabiele toekom…..
- Rechter beveelt Trump berichten te bewaren na Signal-schand…..
- Rubio: Aanval op Guyana of Exxon ‘slechte dag’ …..
- Veiligheidsoperatie van gemengd politieteam werpt vruchten …..
- apan behandelt gewonde Palestijnen uit Gaza..
- OKB nam ook deel aan waarnemingsmissie Curaçao..
- President: “bezoek minister Rubio momentum in bilaterale re…..
- Suriname en VS slaan nieuw pad van samenwerking in..
- Dijksteel: “Communicatie naar samenleving tekortgeschoten d…..