De situatie bij de Esther Stichting blijft kritiek, aangezien de medewerkers hun werkzaamheden nog altijd niet hebben hervat. Bewoners van de stichting, die afhankelijk zijn van zorg en begeleiding, worden in de middag- en avonduren nog steeds aan hun lot overgelaten. Hoewel vrijwilligers tijdelijk de zorgfunctie op zich hebben genomen, is dit slechts een tijdelijke en onhoudbare oplossing.
De voortdurende afwezigheid van het personeel, gecombineerd met het gebrek aan duidelijkheid van de regering over de status van zowel de directeur als het gezin binnen de stichting, vergroot de onzekerheid en frustratie onder de betrokkenen. Hoewel de regering enige hulp heeft geboden door het terrein schoon te maken via Openbaar Groen, betreft dit slechts een klein deel van de benodigde herstellingen.
De belofte van de presidentiële werkgroep om snel met een oplossing te komen klinkt hoopvol, maar er moeten snel concrete stappen worden gezet. De wilde actie van de medewerkers wijst mogelijk op een conflict tussen het personeel en het bestuur, wat de situatie verder bemoeilijkt.
De donatie van medische middelen door het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) is positief, maar het oplossen van de bredere problemen van de stichting vereist meer dan alleen medische hulp.
Het ontbreken van een reactie van de regering en de woordvoerder is zorgwekkend. Zonder open communicatie en transparantie zal de situatie niet snel verbeteren. Het is cruciaal dat er duidelijkheid komt over de leiding van de stichting en de toekomst van de medewerkers. Op vrijdag 21 maart vonden er gesprekken plaats met de minister, de bond en de presidentiële werkgroep.
- Ingrid Jane Schoon..
- Moddergooien..
- Video waarin Simons en Abrahams felle woordenwisseling hebb…..
- Ledenvergadering vakbond beïnvloedt zorgverlening Academisc…..
- PVP vangt bot bij de rechter voor alsnog indienen kandidate…..
- AWJ en ACT bundelen krachten voor trainingen binnenland..
- Kantonrechter wijst verzoek PVP om tijdsverruiming af..
- Laatste reactie op Nagessar..
- Hoe verder na IMF..
- Somalia moderniseert luchtmacht met Turkse T129 ATAK-gevech…..
- Overuren medewerkers STVS deze maand uitbetaald..
- VHP bedankt PL-voorzitter Paul Somohardjo..
- Chevron krijgt extra tijd om Venezuela te verlaten..
- ‘Wan breyti boskopu’ door gebruik AI geschrapt uit Suripop …..
- Nederlandse vrouw gearresteerd op luchthaven Hongkong met 1…..
- RGD zet stappen richting financiële zelfstandigheid..
- CHS: ‘Minister Biza mag wél op DNA-kandidatenlijst staan…..
- Startsein voor bouw zeedijk langs Brantimakkaweg..
- Rusland: Wij worden de grootste partij na 25 mei..
- Asabina: ‘Raymond Landveld is mijn presidentskandidaat’..
- Dief vlucht maar wordt door eigenaar ingerekend..