Tijdens de slotmassameeting van de Nationale Democratische Partij (NDP) op vrijdag 23 mei, heeft partijvoorzitter Jennifer Simons het volk in duidelijke bewoordingen beloofd dat haar partij geen geld van het volk zal stelen en actief corruptie zal bestrijden. “Wij doen wat we zeggen en zeggen wat we doen,” aldus Simons.
ADVERTENTIE
De bijeenkomst, in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei, werd gekenmerkt door vurige toespraken van verschillende DNA-kandidaten. Zij wezen op de fouten en tekortkomingen van de huidige regering, maar benadrukten ook de prestaties van de NDP in eerdere regeerperiodes.
Foto: NDP
Simons was openhartig over het verleden van haar partij. “Wij erkennen dat er fouten zijn gemaakt. De economie die wij in 2020 hebben achtergelaten kende uitdagingen – dat ontkennen we niet,” zei ze. Tegelijkertijd stelde ze dat bijna alle sectoren in het land inmiddels zijn vernietigd, wat volgens haar een belangrijke reden is waarom de NDP opnieuw wil regeren.
Ze wees op eerdere successen, zoals het oprichten van honderden bedrijven en het stimuleren van lokale productie. “We hebben het eerder gedaan, en we kunnen het opnieuw doen. Maar ik ga niemand gouden bergen beloven. Iedereen weet dat echte ontwikkeling gepaard gaat met hard werken en inzet.”
De NDP-voorzitter erkende wederom dat de partij in het verleden steken heeft laten vallen, maar benadrukte dat er altijd resultaten zijn geboekt. “Je hoeft ons niet te geloven. Kijk gewoon naar wat we hebben achtergelaten.”
Foto: NDP
Simons leverde felle kritiek op de huidige regering, die volgens haar nauwelijks iets heeft gepresteerd in de afgelopen vijf jaar. “Er werd beloofd dat Suriname binnen 200 dagen gered zou worden. Is dat gebeurd? Nee, het land staat er slechter voor dan in 2020.” Ze stelde dat het beleid van de huidige regering vooral bestaat uit het bekritiseren van haar voorgangers, zonder zelf tastbare resultaten te leveren.
Op het gebied van gezondheidszorg kondigde Simons concrete plannen aan. Zo wil de NDP de 24-uurs huisartsenposten herstellen en de opleiding van verpleegkundigen versnellen, om het tekort aan zorgpersoneel aan te pakken. “We weten dat het moeilijk is, maar we weten ook hoe het moet.”
Daarnaast richtte Simons zich tot de jeugd. De NDP wil het ministerie van Jeugd- en Sportzaken opnieuw opzetten en jongeren nieuw perspectief bieden. De districten moeten volgens haar eigen besturen krijgen, zodat echte decentralisatie kan plaatsvinden. “We gaan het land organiseren van onderaf, met de mensen zelf.”
Foto: NDP
Wat betreft natuurlijke rijkdommen pleitte Simons voor de oprichting van een Surinaams goudbedrijf, zodat er meer profijt in eigen land blijft. Ook bij de verwachte olie- en gasinkomsten moet het volk volgens haar nadrukkelijk meedelen. “Daarvoor moeten we onze kinderen opleiden. Zonder goed opgeleide mensen werkt geen enkele lokale contentwet. We moeten zelf de kaders vormen.”
Tot slot benadrukte ze dat het tijd is om de overheid te moderniseren. Digitalisering moet leiden tot meer efficiëntie en transparantie. “Je moet straks via je telefoon zaken met de overheid kunnen regelen. Transparantie is geen luxe, het is noodzaak.”
Simons sloot haar toespraak af met een oproep aan het volk: “Als je blijft luisteren naar mensen die alles beloven en niets doen, blijven we vastzitten in hetzelfde systeem. Maar als je echt verandering wilt – als je weet wat we kunnen – dan weet je wie je moet kiezen. Niet omdat we perfect zijn, maar omdat we het menen en klaar zijn om opnieuw te bouwen aan ons land.”
Foto: NDP
Foto: NDP
Foto: NDP
Foto: NDP
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..
- Wanhatti gaat van beperkte levering via generator naar 24-u…..
- Wereldwijde Alcoholmarkt Gedomineerd door Moutai en AB InBe…..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..