President-elect Jennifer Simons heeft zondag tijdens een korte toespraak in het partijcentrum van de Nationale Democratische Partij (NDP) een duidelijke waarschuwing afgegeven aan corruptieve personen. “Mensen die stelen, sturen we naar de pg,” sprak ze onder luid applaus van de aanwezige partijaanhang die haar was komen feliciteren met haar verkiezing tot eerste vrouwelijke president van Suriname.
De uitverkoren president benadrukte dat de strijd tegen corruptie een topprioriteit zal zijn in haar regeerperiode. “Dit werk kunnen we niet doen met mensen die het volk willen beroven. Als je denkt dat je gekomen bent om te stelen, vergis je,” aldus Simons.
Simons onderstreepte dat de wederopbouw van Suriname geen individuele taak is. “Het werk waar we voor staan, kan niet door één persoon of één partij worden gedaan. Het gaat iedereen moeten doen. Je hoeft geen minister te zijn om bij te dragen aan de ontwikkeling van het land,” stelde zij.
Ze riep op tot nationale samenwerking, discipline en verantwoordelijkheid, waarbij ze aangaf dat burgers ook zelf hun bijdrage moeten leveren. “We gaan het samen moeten doen. Iedereen zal zich moeten inzetten voor het land, van burgers tot ambtenaren.”
Zes ministersposten voor NDPDe gekozen president bevestigde dat de NDP na de coalitiebesprekingen zes ministersposten zal bekleden. Ze riep haar partijgenoten op om deze verantwoordelijkheid met eer en integriteit te dragen. “We hebben deze posten niet gekregen om macht te misbruiken, maar om het volk te dienen,” benadrukte ze.
Simons riep partijleden en burgers op om waakzaam te blijven en om fouten en misstanden tijdig aan te kaarten. “We zijn hier niet om vrienden te beschermen die verkeerde dingen doen. Als je fout zit, ga je. Zo eenvoudig is het.”
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..
- President Santokhi opent vijfde SEOGS..
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten in supermarkten..
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry..