NDP-presidentskandidaat Jennifer Simons laat zich niet uit het veld slaan door de weigering van ABOP om het nieuwe regeerakkoord te ondertekenen. Tijdens de formele ondertekening maandagavond was ABOP de enige van de zes beoogde coalitiepartners die geen definitieve handtekening zette. Partijleider Ronnie Brunswijk tekende slechts onder voorbehoud, waarna de overige vijf partijen besloten door te gaan – zónder ABOP.
Toch blijft de deur voor Brunswijk open. Hij mag alsnog aansluiten bij de coalitie zodra hij klaar is om het akkoord onvoorwaardelijk te ondertekenen. Zijn deelname is cruciaal: zonder de zetels van de ABOP halen de vijf andere partijen geen meerderheid van 34 zetels, nodig om de president en vicepresident rechtstreeks in De Nationale Assemblee te kiezen.
Simons maakt zich echter geen zorgen. Mocht het parlement er in twee stemrondes niet uitkomen, dan volgt automatisch de Verenigde Volksvergadering (VVV). “Ook daar hebben wij de meerderheid,” zegt ze stellig in het programma ABC Actueel. In de VVV stemmen naast assembleeleden ook leden van de districts- en ressortraden mee. De president wordt daar gekozen met een gewone meerderheid van stemmen.
Ondertussen doen geruchten de ronde dat Brunswijk bewust tijd rekt om zijn onderhandelingspositie te versterken. Zijn partij speelt een sleutelrol, maar de NDP lijkt vastbesloten door te zetten – met of zonder hem. De vraag is hoe lang de deur naar de coalitie nog open blijft voor ABOP.
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..