De ABOP is de enige van de 6 partijen die een nieuwe coalitie willen vormen, die het regeerakkoord niet gisteren niet ondertekende. ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk had onder voorbehoud getekend, waardoor de overige partijen genoodzaakt waren een nieuw akkoord te tekenen, zonder de ABOP. NDP-voorzitter Jenny Simons en de overige voorzitters hebben de handeling van Brunswijk niet geaccepteerd.
De deur staat echter nog open voor Brunswijk, om alsnog te tekenen wanneer hij zo ver is. De participatie van de ABOP in de coalitie is doorslaggevend om de president en vicepresident rechtstreeks in het parlement te kiezen. Anders komen de 5 partijen niet op een totaal van 34 zetels. Als dit in twee rondes niet lukt, zal de president door de Verenigde Volksvergadering (VVV) gekozen moeten worden.
Simons vreest niet voor de VVV. De NDP en de samenwerkende partijen hebben ook in VVV-veband de meeste zetels, waardoor middels deze weg zij verkozen kan worden tot president. In de VVV zullen alle volksvertegenwoordigers – ook die van de districts- en ressortraden – moeten stemmen. Daar wordt de president met normale meerderheid gekozen.
Simons was vanmorgen te gast in . Actueel. Het volledig gesprek kunt u hieronder beluisteren:
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..