Partijen die ministersposten toegewezen hebben gekregen, moeten niet denken dat deze hun eigendom zijn. Er wordt gezamenlijk gekeken naar de meest effectieve manier om elke post in te vullen, in het belang van het land. Dit uitgangspunt is tijdens de coalitieonderhandelingen duidelijk naar voren gebracht.
NDP-voorzitter Jenny Simons, tevens de voorgedragen presidentskandidaat van de nieuw te vormen coalitie, gaf dit aan tijdens een persmoment nadat de samenwerkingsovereenkomst tussen de zes partijen is ondertekend. Volgens haar wordt er bij de invulling van functies gekeken naar de meest geschikte personen.
“Als een partij een deskundige heeft op een bepaald terrein, dan wordt die persoon benaderd voor de functie,” aldus Simons. In een later stadium zal verder worden gesproken over de invulling van strategische posities binnen het bestuur.
Simons ging ook in op recente uitspraken van president Chan Santokhi, die stelde dat bij de vorming van het nieuwe kabinet niemand uitgesloten mag worden – een verwijzing naar mogelijke deelname van de VHP.
In reactie hierop zei Simons dat niemand is uitgesloten. “Er is gekozen voor een samenwerking tussen de NDP, NPS, ABOP, PL, A20 en BEP. Maar wie zich geroepen voelt om de aanstaande regering te ondersteunen en bij te dragen aan de ontwikkeling van het land, is altijd welkom,” verklaarde zij.
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..
- Grondige en transparante hertelling stembureaus Paramaribo …..
- Adhin zegt regering vanuit nieuwe functie beter te kunnen b…..
- NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonder…..
- Meerdere dodelijke slachtoffers bij bootongeluk Marowijneri…..
- Hertelling stembureaus in Paramaribo vrijdag afgerond..
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten..
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgele…..
- Atompai zal bewilligen voor parlement; zal geen bestuurlijk…..
- NPS kiest voor coalitie met NDP ondanks historische bezware…..
- Gaat Nurmohamed de Van ’t Hogerhuysstraat nog aanpakken of …..
- OKB verzoekt Biza om spoedige actie: stemverwerking Wanica …..
- Vriend aangehouden na mishandeling vriendin..