“Ik kom in deze functie om te dienen. Ik zal alles wat ik heb – mijn kennis, kracht en inzicht – inzetten om onze rijkdom beschikbaar te maken voor al onze mensen.” Dit zei Jennifer Geerlings-Simons in haar toespraak na haar verkiezing tot president.
In een korte rede bedankte de president-elect alle fracties in De Nationale Assemblee voor hun samenwerking en inspanningen die geleid hebben tot haar verkiezing. Ze sprak haar bewustzijn uit over de verantwoordelijkheid die nu op haar schouders rust, een verantwoordelijkheid die voor haar extra zwaar weegt, juist omdat zij de eerste vrouw is die het hoogste ambt van het land zal bekleden.
Bijzonder benadrukte zij haar toewijding aan jongeren en aan hen die tot nu toe niet de kans hebben gehad zich volledig te ontplooien. “Ons land heeft alles wat we nodig hebben om een menswaardig bestaan te leiden. Maar het is aan ons om het waar te maken, juist nu, in een periode met grote uitdagingen in Suriname en de wereld.”
Simons deed ook een nadrukkelijke oproep aan de samenleving: “De steun van elke Surinamer hebben we nodig. Hier in deze zaal betekent het dat, ongeacht de positie van waaruit we bezig zijn, wij allemaal onze bijdrage moeten blijven leveren. Geen enkele bijdrage is zonder gevolgen.”
Met deze woorden benadrukte zij het belang van samenwerking, collectieve verantwoordelijkheid en actie. Simons aanvaardde het ambt met eenvoud en toewijding. “Ik herhaal vandaag eenvoudig mijn belofte: ik ben hier om te dienen.”
Als eerste vrouwelijke president van Suriname staat zij symbool voor een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van het land, maar ze maakte meteen duidelijk dat haar focus niet ligt op symboliek, maar op concrete daden. Haar afsluitende woorden klonken als een oproep én een belofte: “We gaan aan het werk.”
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..
- President Santokhi opent vijfde SEOGS..
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..