“Ik kom in deze functie om te dienen. Ik zal alles wat ik heb – mijn kennis, kracht en inzicht – inzetten om onze rijkdom beschikbaar te maken voor al onze mensen.” Dit zei Jennifer Geerlings-Simons in haar toespraak na haar verkiezing tot president.
In een korte rede bedankte de president-elect alle fracties in De Nationale Assemblee voor hun samenwerking en inspanningen die geleid hebben tot haar verkiezing. Ze sprak haar bewustzijn uit over de verantwoordelijkheid die nu op haar schouders rust, een verantwoordelijkheid die voor haar extra zwaar weegt, juist omdat zij de eerste vrouw is die het hoogste ambt van het land zal bekleden.
Bijzonder benadrukte zij haar toewijding aan jongeren en aan hen die tot nu toe niet de kans hebben gehad zich volledig te ontplooien. “Ons land heeft alles wat we nodig hebben om een menswaardig bestaan te leiden. Maar het is aan ons om het waar te maken, juist nu, in een periode met grote uitdagingen in Suriname en de wereld.”
Simons deed ook een nadrukkelijke oproep aan de samenleving: “De steun van elke Surinamer hebben we nodig. Hier in deze zaal betekent het dat, ongeacht de positie van waaruit we bezig zijn, wij allemaal onze bijdrage moeten blijven leveren. Geen enkele bijdrage is zonder gevolgen.”
Met deze woorden benadrukte zij het belang van samenwerking, collectieve verantwoordelijkheid en actie. Simons aanvaardde het ambt met eenvoud en toewijding. “Ik herhaal vandaag eenvoudig mijn belofte: ik ben hier om te dienen.”
Als eerste vrouwelijke president van Suriname staat zij symbool voor een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van het land, maar ze maakte meteen duidelijk dat haar focus niet ligt op symboliek, maar op concrete daden. Haar afsluitende woorden klonken als een oproep én een belofte: “We gaan aan het werk.”
- Rollings Fariek (25) Paramaribo suriname 27-6-2025..
- Ondernemingen Cohort 4 SURGE-programma volgen MEL-workshop..
- Dodelijk verkeersongeval met pick-up in Wageningen..
- Santokhi stelt toetreding tot DNA uit: “Voorkomen van stuur…..
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld..
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige ve…..
- DNA-voorzitter Adhin: “ons volk heeft oplossing nodig, geen…..
- In verkrachtingszaak: Advocaat Algoe pleit voor vrijspraak …..
- Adhin wil daadkrachtig parlement: “Elke leiding drukte haar…..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..
- Santokhi en Simons benadrukken rust en samenwerking in demo…..
- Marica en Noughiënt bepalend in eerste finalewinst De Arend…..
- Open dagen IOL moeten tekort aan leerkrachten helpen opvang…..
- President Santokhi spreekt met NDP-voorzitter over vreedzam…..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachten klant: ‘Waarom doe j…..
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transi…..
- Santokhi spreekt Simons op kabinet: soepele transitie beloo…..
- Auteur Misiekaba wil kinderen inspireren met levenslessen u…..
- KOTI WAN KETI..
- INCROWD..