Stanley Soeropawiro, minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), heeft gisteren tijdens de regeringspersconferentie gezegd, dat het Management Instituut voor Grond-registratie en Land Informatie Systeem (MI-GLIS), in hoge mate onafhankelijk functioneert van het ministerie van GBB. ”We kunnen GLIS wel aanspreken op de procedures en nagaan of zaken volgens de wettelijke regelingen zijn afgehandeld. Indien het gaat om ernstige zaken, worden die na zorgvuldig onderzoek, doorgestuurd naar de president, of rechtstreeks naar het Openbaar Ministerie”, aldus Soeropawiro.
President Jennifer Simons ging tijdens de persconferentie ook in op de onregelmatigheden rondom gronduitgifte bij de grondadministratie. Volgens haar zijn er na de zogenoemde kwestie-Reeberg, meerdere onregelmatigheden aan het licht gekomen. Zo zouden bereidverklaringen zijn afgegeven, terwijl er nog lopende toewijzingen waren op hetzelfde perceel. “Bij de behandeling van de Anticorruptie-wet hebben wij destijds ook de wet op de uitgifte van domeingrond aangepast. Daarin staat duidelijk, dat wanneer iemand een bereidverklaring heeft gekregen, er gedurende die zes maanden, geen enkele andere verklaring op dat stuk mag worden afgegeven”, aldus Simons.
Volgens het staatshoofd is deze regel in de afgelopen jaren vaak genegeerd. “Dat betekent dat eigenlijk alle uitgiftes die in de afgelopen jaren zijn gebeurd, onrechtmatig zijn geweest. Dat wil niet zeggen, dat je als regering nu alles terugdraait, maar feitelijk waren ze niet rechtmatig”, stelde Simons.
De regering is inmiddels bezig met een inventarisatie van de verstrekte bereidverklaringen en beschikkingen. Daarbij wordt gekeken hoe aanvragen correct kunnen worden afgehandeld, vooral in gevallen waar burgers al jarenlang wachten op hun perceel.
Simons benadrukte, dat publicatie van uitgiftes, zoals vastgelegd in de anticorruptiewet, een belangrijke stap is naar meer transparantie. “We willen ervoor zorgen dat burgers die recht hebben op een terrein, niet langer worden benadeeld. Waar zaken niet correct zijn gegaan, zullen we via de wet de nodige maatregelen nemen.”
The post Simons: ‘Gronduitgiftes van afgelopen jaren zijn onrechtmatig’ ..
- Recordvangst drugs door Amerikaanse kustwacht.
- Wet Sociale Zekerheid noodzakelijk.
- Binnenkort gesprekken tussen regering en IMF over technisch….
- Prijzen dinsdag 26 augustus 2025.
- Kabinet staat geen excessen toe die druk leggen op financië…..
- Baasaron maakt kennis met bestuur KMO-fonds, Trustbank Aman…..
- Minister Misiekaba: institutionele versterking noodzakelijk..
- Dagblad Suriname, dinsdag 26 augustus 2025.
- OWRO-minister zet 86 onbevoegde aanstellingen stop..
- OWRO pakt meest urgente wegen aan..
- Eén dode bij brute overval Brokopondo..
- Scheikundig onderzoek bepaalt vervolgzaak verdachte Mark V...
- Albina en Moengotapu afhankelijk van één noodaggregaat – ui…..
- Politiebericht over doodgeschoten man te Brokopondo..
- DE WAARDE VAN JONGE LEVENS..
- Buitenlandse kritiek doet Israëlische regering weinig..
- Roy Vincent Dens (78) Paramaribo 22-8-2025..
- Carmen Zita Landburg (87) Rotterdam 22-8-2025..
- Aankomende dc’s worden getrained..
- US$ 165.000 overgemaakt voor afstudeerexamen Surinaamse stu…..
- Lions Club Parwani lanceert Peace Poster Project 2025 – Tog….