President-elect Jennifer Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland hebben donderdag actuele issues binnen de verschillende ministeries besproken met president Chan Santokhi. Tevens zijn enkele beleidsdossiers overhandigd voor de continuïteit van beleid en een soepele overgangsperiode. Het doel van deze bijeenkomst was om de meest urgente kwesties op de ministeries aan te kaarten.
De ministers Uraiqit Ramsaran (Transport, Communicatie en Toerisme), Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu), Amar Ramadhin (Volksgezondheid), Henry Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur) en Julio Bhikharie (managementteam uitvoering Sociaal Programma) gaven ieder een korte presentatie over de aandachtspunten binnen hun beleidsgebied.
Ramsaran belichtte de uitdagingen bij parastatale bedrijven, waaronder de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). Dasai gaf aan dat het versterken van de weerbaarheid van het land tegen klimaatverandering een van de belangrijkste aandachtspunten is van ROM. Santokhi benadrukte dat bij Volksgezondheid prioriteit moet worden gegeven aan de financiële rechtspositie van de gehele medische zorg. Ori wees op het belang van het actieplan voor het binnenland en de voorbereiding op het komende schooljaar. Bhikharie ging in op de rol van het managementteam bij de uitvoering van het Sociaal Programma, waaronder het voedselprogramma.
President-elect Simons gaf aan dat de overhandigde documenten zorgvuldig bekeken zullen worden en dat, waar nodig, aanvullende informatie zal worden opgevraagd. Tot slot werd er kort stilgestaan bij de voorbereidingen van de inauguratie, die zal plaatsvinden tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) op woensdag 16 juli 2025. Aansluitend vindt op deze dag de benoeming en beëdiging van de ministers plaats.
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..
- Surinaamse producer werkt mee aan debuutalbum Jamaicaanse z…..
- Costa Ricaanse media: ‘Suriname zet ons voor schut’ na thri…..
- ECD haalt vervallen producten uit de schappen bij supermark…..
- Reactie Kabinet van de President op berichten over vermeend…..
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapen…..
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..