President-elect Jennifer Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland hebben donderdag actuele issues binnen de verschillende ministeries besproken met president Chan Santokhi. Tevens zijn enkele beleidsdossiers overhandigd voor de continuïteit van beleid en een soepele overgangsperiode. Het doel van deze bijeenkomst was om de meest urgente kwesties op de ministeries aan te kaarten.
De ministers Uraiqit Ramsaran (Transport, Communicatie en Toerisme), Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu), Amar Ramadhin (Volksgezondheid), Henry Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur) en Julio Bhikharie (managementteam uitvoering Sociaal Programma) gaven ieder een korte presentatie over de aandachtspunten binnen hun beleidsgebied.
Ramsaran belichtte de uitdagingen bij parastatale bedrijven, waaronder de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). Dasai gaf aan dat het versterken van de weerbaarheid van het land tegen klimaatverandering een van de belangrijkste aandachtspunten is van ROM. Santokhi benadrukte dat bij Volksgezondheid prioriteit moet worden gegeven aan de financiële rechtspositie van de gehele medische zorg. Ori wees op het belang van het actieplan voor het binnenland en de voorbereiding op het komende schooljaar. Bhikharie ging in op de rol van het managementteam bij de uitvoering van het Sociaal Programma, waaronder het voedselprogramma.
President-elect Simons gaf aan dat de overhandigde documenten zorgvuldig bekeken zullen worden en dat, waar nodig, aanvullende informatie zal worden opgevraagd. Tot slot werd er kort stilgestaan bij de voorbereidingen van de inauguratie, die zal plaatsvinden tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA) op woensdag 16 juli 2025. Aansluitend vindt op deze dag de benoeming en beëdiging van de ministers plaats.
- Ruim 100 burgers gedecoreerd voor bijzondere verdiensten..
- Parmessar: “Inauguratie eerste vrouwelijke president wordt …..
- Venezuela feliciteert Simons met verkiezing tot president v…..
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije stat…..
- US Air Force stopt SpaceX-raketproject op Pacific atol..
- SVB beëindigt samenwerking met arbiter die vecht met U16-vo…..
- Leiding Centrale Bank nodigt vakbond uit..
- Sylvia Helouise Sijlbing..
- Vloeibaar woord..
- Paus Leo: ‘Onze wereld staat in brand’..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen..
- Vrijspraak geen deleteknop voor journalistiek..
- President Santokhi garandeert transparante financiële overd…..
- President-elect Simons en vicepresident-elect Rusland erken…..
- President: ‘Regering heeft laten zien niet te buigen voor t…..
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten..
- De kogel is door de kerk…..
- Gezin gekneveld bij brute overval..
- Surinaamse artiesten geven meerwaarde aan Kwaku Summer Fest…..
- President Santokhi decoreert burgers voor uitzonderlijke in…..
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?..