Ronnie Brunswijk wordt de kandidaat voor het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblee (DNA). Dat bevestigt NDP-presidentskandidaat Jennifer Simons, die ook aangeeft dat de ABOP-leider inmiddels definitief het regeerakkoord heeft ondertekend. Daarmee is de nieuwe coalitie, bestaande uit NDP, ABOP, NPS, PL, BEP en A20, volledig geformaliseerd.
Simons laat weten dat alle voorbereidingen nu getroffen worden om de president en vicepresident in De Nationale Assemblee te kiezen. “Het is kortdag, maar we treffen de nodige maatregelen om dit zorgvuldig te laten verlopen,” stelt ze.
Over het akkoord zegt Simons dat het geen ingewikkeld document was. “We hebben bewust gezocht naar gelijkgerichte partners die bereid zijn samen te werken aan een stabiel bestuur, sociale rechtvaardigheid en economische vooruitgang.”
Met Brunswijk aan boord beschikt de nieuwe coalitie over 34 zetels, waarmee de verkiezing van de president en vicepresident in DNA kan plaatsvinden zonder tussenkomst van de Verenigde Volksvergadering. Brunswijk zal moeten aftreden als vicepresident, aangezien deze functie onverenigbaar is met het lidmaatschap van De Nationale Assemblee.
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..
- MAS-directeur Amafo: “We investeren in mensen om mee te doe…..
- GROENE LEEUWIN VINDT VROEGE RUST..
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakko…..
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval o…..
- Dasai klaar voor parlementaire werkzaamheden..
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..