Ronnie Brunswijk wordt de kandidaat voor het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblee (DNA). Dat bevestigt NDP-presidentskandidaat Jennifer Simons, die ook aangeeft dat de ABOP-leider inmiddels definitief het regeerakkoord heeft ondertekend. Daarmee is de nieuwe coalitie, bestaande uit NDP, ABOP, NPS, PL, BEP en A20, volledig geformaliseerd.
Simons laat weten dat alle voorbereidingen nu getroffen worden om de president en vicepresident in De Nationale Assemblee te kiezen. “Het is kortdag, maar we treffen de nodige maatregelen om dit zorgvuldig te laten verlopen,” stelt ze.
Over het akkoord zegt Simons dat het geen ingewikkeld document was. “We hebben bewust gezocht naar gelijkgerichte partners die bereid zijn samen te werken aan een stabiel bestuur, sociale rechtvaardigheid en economische vooruitgang.”
Met Brunswijk aan boord beschikt de nieuwe coalitie over 34 zetels, waarmee de verkiezing van de president en vicepresident in DNA kan plaatsvinden zonder tussenkomst van de Verenigde Volksvergadering. Brunswijk zal moeten aftreden als vicepresident, aangezien deze functie onverenigbaar is met het lidmaatschap van De Nationale Assemblee.
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..