Ronnie Brunswijk wordt de kandidaat voor het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblee (DNA). Dat bevestigt NDP-presidentskandidaat Jennifer Simons, die ook aangeeft dat de ABOP-leider inmiddels definitief het regeerakkoord heeft ondertekend. Daarmee is de nieuwe coalitie, bestaande uit NDP, ABOP, NPS, PL, BEP en A20, volledig geformaliseerd.
Simons laat weten dat alle voorbereidingen nu getroffen worden om de president en vicepresident in De Nationale Assemblee te kiezen. “Het is kortdag, maar we treffen de nodige maatregelen om dit zorgvuldig te laten verlopen,” stelt ze.
Over het akkoord zegt Simons dat het geen ingewikkeld document was. “We hebben bewust gezocht naar gelijkgerichte partners die bereid zijn samen te werken aan een stabiel bestuur, sociale rechtvaardigheid en economische vooruitgang.”
Met Brunswijk aan boord beschikt de nieuwe coalitie over 34 zetels, waarmee de verkiezing van de president en vicepresident in DNA kan plaatsvinden zonder tussenkomst van de Verenigde Volksvergadering. Brunswijk zal moeten aftreden als vicepresident, aangezien deze functie onverenigbaar is met het lidmaatschap van De Nationale Assemblee.
- Vereniging van Landmeters tegen beëdigingsverzoek Sieuwkoem…..
- 24 jongeren doorlopen voortraject ‘A Tru Wroko Opo’..
- Kelvin Koniki voorgedragen als onderminister BIZA; ABOP hee…..
- MAS sollicitatie-oproep..
- Rosita Marie Debs..
- President Santokhi bereidt transparante en soepele transiti…..
- SEOB: SRD onder druk, structurele hervormingen noodzakelijk..
- Zonder kwaliteit en kennis geen veilige toekomst voor Surin…..
- Politiek is een keuze, geen roeping van God..
- ‘Regering gaat voor soepele transitie’..
- André Misiekaba kandidaat-minister van Volksgezondheid..
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar..
- Chinese irritatie..
- Gemeenschap en creativiteit brengen uitkomst voor school in…..
- Bestuurswisseling Rotary Club of Paramaribo Quota..
- VRTS bespreekt knelpunten met regering..
- ABOP presenteert kandidaat-ministers: Bee, Abiamofo, Monora…..
- Bronto Somohardjo vermoedt politieke rancune achter stap pr…..
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als minist…..
- Lid Arrestatieteam succesvol door internationale training A…..
- Armand Snijders heeft het mis over SRD 8 miljard; geen geld…..