NDP-voorzitter Jennifer Simons heeft in het kader van de evaluatie en dankzegging gisteren een bezoek gebracht aan Para. Daarbij heeft Simons haar waardering uitgesproken voor de buitengewone inzet en het succes van de NDP in de recente verkiezingen van 25 mei 2025. In het bijzonder prees zij de structuren, de gekozen leden van de ressortraad (RR) en de districtsraad (DR), voor hun betrokkenheid en harde werk, wat heeft bijgedragen aan de klinkende overwinning van de partij.
Para neemt volgens Simons een bijzondere plaats in binnen het nationaal bestuurlijke landschap. Het district is niet alleen belangrijk vanwege zijn rijke geschiedenis, natuurlijke rijkdommen en bevolking, maar ook vanwege de actieve en vooruitstrevende rol die het district speelt in de partijstructuur. Simons benadrukte dat de nieuwe regering werk zal maken van daadwerkelijke decentralisatie. Dit houdt onder meer in dat de districtsbesturen opnieuw wordt ingericht:
Zo zal de districtscommissaris voortaan niet meer worden benoemd, maar gekozen door het volk. De leden van de districtsraad zullen rechtstreeks worden gekozen, waardoor het draagvlak en de betrokkenheid van de bevolking bij lokaal bestuur, vergroot worden. Districtsraadsleden zullen intensief begeleid worden bij het ontwikkelen van wetgeving en districtsverordeningen die inspelen op de lokale behoeften.
De voorzitter sloot haar speech af met een dankbetuiging aan alle partijleden, vrijwilligers en inwoners van Para, die hebben bewezen wat mogelijk is wanneer een gemeenschap samenwerkt aan vooruitgang. “Ik ben trots op Para, en ik ben er zeker van dat we samen een nieuw hoofdstuk van ontwikkeling en rechtvaardigheid zullen schrijven”, aldus Simons.
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases..
- Chan Choenni bundelt 150 jaar Hindostaanse geschiedenis in …..
- Nieuwe raketaanval vanuit Iran ondanks wapenstilstand: Isra…..
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..
- ABOP-structuren woedend op Brunswijk: hij handelde tegen co…..
- ABOP weigert regeerakkoord te ondertekenen uit onvrede over…..
- WhatsApp verboden op telefoons Amerikaanse Huis van Afgevaa…..
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran..
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..