NDP-voorzitter Jennifer Simons heeft in het kader van de evaluatie en dankzegging gisteren een bezoek gebracht aan Para. Daarbij heeft Simons haar waardering uitgesproken voor de buitengewone inzet en het succes van de NDP in de recente verkiezingen van 25 mei 2025. In het bijzonder prees zij de structuren, de gekozen leden van de ressortraad (RR) en de districtsraad (DR), voor hun betrokkenheid en harde werk, wat heeft bijgedragen aan de klinkende overwinning van de partij.
Para neemt volgens Simons een bijzondere plaats in binnen het nationaal bestuurlijke landschap. Het district is niet alleen belangrijk vanwege zijn rijke geschiedenis, natuurlijke rijkdommen en bevolking, maar ook vanwege de actieve en vooruitstrevende rol die het district speelt in de partijstructuur. Simons benadrukte dat de nieuwe regering werk zal maken van daadwerkelijke decentralisatie. Dit houdt onder meer in dat de districtsbesturen opnieuw wordt ingericht:
Zo zal de districtscommissaris voortaan niet meer worden benoemd, maar gekozen door het volk. De leden van de districtsraad zullen rechtstreeks worden gekozen, waardoor het draagvlak en de betrokkenheid van de bevolking bij lokaal bestuur, vergroot worden. Districtsraadsleden zullen intensief begeleid worden bij het ontwikkelen van wetgeving en districtsverordeningen die inspelen op de lokale behoeften.
De voorzitter sloot haar speech af met een dankbetuiging aan alle partijleden, vrijwilligers en inwoners van Para, die hebben bewezen wat mogelijk is wanneer een gemeenschap samenwerkt aan vooruitgang. “Ik ben trots op Para, en ik ben er zeker van dat we samen een nieuw hoofdstuk van ontwikkeling en rechtvaardigheid zullen schrijven”, aldus Simons.
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..