Minder dan een jaar na zijn samenwerking met de politieke partij Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) heeft Siebrano Pique besloten de partij te verlaten. In een gesprek met Suriname suriname en D-TV Express gaf Pique aan dat hij onafhankelijk en kritisch wil blijven.
“Je komt op een punt dat de verkiezingen voorbij zijn. De ABOP zit in de regering en elke keer als ik praat, word ik gezien als ABOP’er. Ik wil gewoon als Surinamer mijn bijdrage leveren en niet als partijgenoot. Ik wil de regering kritisch begeleiden en dus zal ik ook kritiek leveren op de ABOP mocht zij in de fout gaan,” verklaarde Pique.
Hij benadrukte dat hij nooit officieel lid is geweest van de partij. “Ik heb nooit een lidmaatschapskaart van de ABOP gehad of opgevraagd. Een officiële brief aan de leiding over mijn stap om uit de partij te stappen was daarom niet nodig. Ik was slechts ondersteunend bezig,” aldus Pique.
Ondanks zijn vertrek heeft hij geen wrok jegens de partij. Hij geeft aan goed behandeld te zijn en spreekt zijn dankbaarheid uit voor de samenwerking. Toch blijft hij vasthouden aan zijn keuze. Volgens hem verandert die niet, ook niet als partijvoorzitter Ronnie Brunswijk hem zou vragen zijn standpunt te herzien.
Pique stelt dat hij, ongeacht of de ABOP in de regering zou zitten of niet, dezelfde beslissing zou hebben genomen. Zijn wens is om terug te keren naar de rol waarmee hij landelijk bekendheid verwierf: die van een kritische Surinamer die de regering scherp volgt. Daarbij benadrukt hij dat zijn kritiek niet gericht zal zijn op het aanvallen van een specifieke partij, maar op het beleid van de regering in het algemeen.
Volgens Pique ontbreekt het Suriname momenteel aan activisten die de regering op een onafhankelijke en kritische manier begeleiden. “In een geciviliseerde samenleving is het nodig dat er mensen zijn die hun ongezouten mening hebben en die ook vrijelijk uiten,” zegt hij.
Of hij zich in de toekomst weer zal aansluiten bij een politieke partij, laat hij in het midden. “Dat zal de toekomst bepalen,” besluit Pique.
- SLM in the picture.
- Caribisch Carnaval, Washington-stijl.
- Van Chan tot Clone: IMF-doolhof voor Suriname.
- Surinaamse hitte: sauna zonder uitknop.
- Drie jongeren gearresteerd voor beroving taxichauffeur..
- Korpsleiding en collectief van gepensioneerde hoofdofficier….
- Rechter stelt berovingszaak uit: psychologisch rapport verd…..
- Minister Tsang wil bijdrage van SRD 50 van burgers voor ond….
- Prijzen woensdag 27 augustus 2025.
- Simons: ‘Corruptiezaken belanden niet in doofpot, maar gaan…..
- Dagger three-pointer geblesseerde Tolud bezegelt langverwac…..
- President Simons: “Leefgebieden inheemsen en marrons moeten…..
- Dagblad Suriname, woensdag 27 augustus 2025.
- Begroting 2025 biedt geen ruimte voor aanpak grote wegen..
- Aankomende dc’s worden klaargestoomd voor hun functie..
- Simons: ‘we hebben niets tegen de gewezen korpschef’..
- Schorsing SLM-directeur Gonesh tijdelijk opgeschort..
- NMA-directeur Gefferie: rapport over kwikblootstelling in P…..
- Suriname versterkt naleving internationale sancties via RIS..
- BELASTING, DOUANE EN GOUD..
- Minister Noersalim ontvangt Re:wild-delegatie: focus op nat…..