Het Comité Shri Shiv Párthiv Pújan organiseert van 24 tot en met 28 juli 2025 de 11e editie van het spirituele evenement Shri Shiv Párthiv Pújan op het Perkash Veld te Leiding 9A. Het vijfdaagse programma staat volledig in het teken van devotie, rituelen en spirituele verdieping, met als hoogtepunt de plechtige uitvoering van de Párthiv Pújan op 28 juli.
Shrávan maand: meest gunstige periode voor Shiva-vereringDeze editie valt samen met de heilige Shrávan maand (Shrávan Más), die in de Hindoe kalender geldt als de meest spiritueel gunstige tijd voor de verering van Bhagván Shiva. Volgens de Puranische geschriften dronk Shiva in deze maand het kosmische gif tijdens de Samúdra Manthan om de wereld te redden. Miljoenen Hindoes wereldwijd brengen in deze periode water en melk naar Shivlingams, vasten, reciteren mantra’s en verrichten pújá’s.
Nieuw dit jaar: integratie met Rudra Hòmátmak YagyaEen uniek aspect van de 11e editie is de combinatie met de Rudra Hòmátmak Yagya, een krachtige Vedische vuurceremonie opgedragen aan Rúdra – de zuiverende en transformerende vorm van Shiva. Deze yagya beoogt het zuiveren van negatieve energieën, het wegnemen van blokkades, het bevorderen van gezondheid en het versterken van het spiritueel bewustzijn.
De yagya vindt plaats van 24 tot en met 27 juli, dagelijks van 08.30 uur tot 12.00 uur, gevolgd door spirituele satsangs in de avonduren van 18.30 uur tot 21.00 uur, met inspirerende verhalen, bhajans en lezingen.
Párthiv Pújan op 28 juliHet hoofdritueel, Shri Shiv Párthiv Pújan, wordt op maandag 28 juli uitgevoerd van 08.30 uur tot 13.00 uur. Tijdens dit ritueel worden Shivlingams uit klei (párthiv = aards) met de hand vervaardigd en geofferd aan Bhagván Shiva. Deze púja symboliseert nederigheid, vergankelijkheid en spirituele overgave. Volgens traditie is het uitvoeren van dit ritueel tijdens de Shrávan maand buitengewoon krachtig en heilzaam voor het vervullen van wensen en het verkrijgen van Shiva’s zegeningen.
Spirituele vrouwenprocessie als openingDe openingsceremonie op 23 juli om 17:00 uur bestaat uit een vrouwenprocessie waarbij vrouwen met een kalash (watergevulde pot) op het hoofd vanuit de Shri Durga Shakti Mandir aan Leiding 9A naar het Perkash Veld lopen. Deze processie symboliseert vrouwelijke kracht (shakti), zuiverheid en het brengen van leven gevend water aan Bhagván Shiva.
- Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenme…..
- Caricom zet regionaal veerplan voort als onderdeel van stre…..
- Bronto Somohardjo: “Santokhi speelt politiek spel met CLAD-…..
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel..
- Van hoop naar herhaling: Simons’ gemiste kans op leiderscha…..
- 24 juli uitspraak in zaak vermiste toerist Parmessar..
- Adelien Wijnerman nieuwe minister van Financiën en Planning…..
- Schaduwzijde van het tuchtrecht..
- Sociale instellingen ontvangen medische verbruiksartikelen..
- Woensdag wegomleggingen tijdens inauguratie..
- Financiënminister Raghoebarsing: ‘Subsidies moeten nog meer…..
- “Geen plek voor politieke miljonairs”..
- FAREWELL FERNALD..
- Amar Ramadhin over vijf bewogen jaren..
- Onweersbuien en afnemende regen..
- Shri Shiv Párthiv Pújan 11e editie groots opgezet in Surina…..
- Politicoloog Breeveld gaat in op de nieuwe ministersploeg..
- Wegomleggingen en verkeersafsluitingen Anthony Nesty Sporth…..
- Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvo…..
- Duitse douane vindt 1500 vogelspinnen, verstopt in koekjesd…..
- Davinia Gwenneth Chin-Fo-Sieeuw (38) ‘s-Gravenhage 9…..