Shell bereidt zich voor op de boringen in offshore Blok 65 van Suriname en plant om in het tweede kwartaal van 2025 de eerste exploratieput, Araku Deep-1, te boren. Dit meldt Rystad Energy. Het bedrijf wacht momenteel op goedkeuring van het Surinaamse Milieuagentschap voordat de werkzaamheden van start gaan.
Blok 65 werd eind 2023 toegekend en wordt geëxploiteerd door Shell met een belang van 60 procent, terwijl QatarEnergy de overige 40 procent in handen heeft. De verkenningscampagne richt zich op het opnieuw binnendringen van de Araku-1-put, die in 2017 werd geboord maar geen commercieel winbare koolwaterstoffen opleverde. Shell hoopt met Araku Deep-1 diepere delen van het bekken te testen, die tot nu toe nog niet volledig zijn onderzocht.
Volgens Rystad Energy hangt de locatie van volgende putten af van de resultaten van Araku Deep-1. Blok 65 ligt op een waterdiepte van ongeveer 960 meter en bevindt zich net ten noorden van de gevestigde ‘golden lane’ en ‘silver lane’ olievelden.
Geavanceerde 3D-seismische gegevens ondersteunen de verkenningen en zullen helpen bij toekomstige putplaatsingen.
Indien een commerciële ontdekking wordt gedaan, heeft Staatsolie het recht om tijdens de ontwikkelingsfase een belang van maximaal 20 procent te verwerven. Suriname heeft zich de afgelopen jaren steeds prominenter op de kaart gezet als opkomende oliehotspot, met grote ontdekkingen door TotalEnergies en APA Corporation in aangrenzende blokken.
The post Shell start boorcampagne in offshore Suriname: eerste put in 2025 ..
- Ook Condor houdt Livo af van setwinst..
- Jeugdraad weer compleet..
- Mathieu Wijdeven brengt veelzijdig kunstenaar G.G.Th. Rustw…..
- Strategische bundeling van private sector om maximale te ha…..
- Rechterlijk vonnis: Staat moet homohuwelijk accepteren..
- Vervallen noodles en ontbrekende kassasystemen..
- Advocaat Pick: ‘De mannen hebben gedaan wat ze moesten om d…..
- Nieuwe samenwerking opent deuren voor lokale ondernemers in…..
- VIDS: ‘Spoedbijeenkomst was desavouering traditioneel gezag…..
- ‘Leiderschap president en vicepresident, cruciaal geweest v…..
- Wegafsluiting ’s avonds bij kruising brug Saramaccaka…..
- Na uitspraak kantronrechter in kwestie CBB: ‘een ongelijkhe…..
- Jeugdraad Suriname compleet na installatie Gayen Maes..
- Dodelijke Botsing tussen Bus en Vrachtwagen in Zimbabwe: 24…..
- Israël en Hamas Akkoord over Gevangenenruil tijdens Wapenst…..
- “Mi ede weri in a strafoso”..
- Paus Franciscus Opgenomen in Rome vanwege Luchtweginfectie..
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..