Het directoraat Visserij van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft vandaag een nieuwe donatie ontvangen van Shell en haar partners. De bijdrage, ter waarde van ongeveer 50.000 Amerikaanse dollar, maakt deel uit van de tweede fase van het project Capacity Building of the Suriname Fisheries Department. Dit initiatief heeft als doel de monitoring en verzameling van visserijgegevens te verbeteren, wat essentieel is voor het duurzaam beheer van Surinaamse mariene hulpbronnen.
De gedoneerde middelen omvatten onder meer een pick-up voor veldtransport, een mariene weegschaal, drones en andere apparatuur voor een efficiëntere gegevensverzameling. Daarnaast ontving het directoraat koelboxen, een vriezer en een vis-identificatiegids met lokale vis-, garnalen- en krabsoorten. Ook kregen de gegevensverzamelaars nieuwe poloshirts en badges.
Eerder, in maart 2024, vond de eerste donatie plaats. Toen schonk Shell samen met partners Chevron en Hess onder meer tablets voor veldgegevens, computers voor data-analyse en een server voor veilige opslag.
De visserijsector speelt een cruciale rol in de economie, voedselzekerheid en cultuur van Suriname. Volgens Tomas Willems, coördinator van de afdeling Statistiek en Onderzoek van het directoraat Visserij, zullen de nieuwe middelen bijdragen aan een nauwkeuriger en efficiënter dataverzamelingsproces. “Betrouwbare visserijgegevens zijn essentieel voor zowel lokaal beleid als internationale export,” aldus Willems.
Andrew Hepburn, Country Chairman van Shell, benadrukte het belang van deze samenwerking: “De visserijsector is de ruggengraat van veel kustgemeenschappen in Suriname. Wij erkennen het belang van duurzaam beheer en blijven ons inzetten voor de verdere ontwikkeling van deze sector.”
Op korte termijn zal het project kwartaalrapporten opleveren over onder andere vangsten per soort en visgebied. Op lange termijn wordt verwacht dat de verbeterde dataverzameling zal bijdragen aan beter visserijbeheer en een duurzamere toekomst voor de sector.
- Le Pen uitgesloten van verkiezingen 2027, veroordeeld voor …..
- Zwarte Cobra (74) hoort binnenkort of hij weer de cel in mo…..
- Taiwan Onthult Geavanceerd Onbemand Oppervlaktevaartuig: De…..
- President Trump Kondigt 25% Tarieven Aan: Een Nieuwe Fase i…..
- Surinaamse studenten in Servië ontvangen al jaren geen stud…..
- President: Liefde, verdraagzaamheid en medeleven koesteren..
- Illegale landingsbaan onklaar gemaak Tibiti-Witagron..
- Fraude en valsheid in geschrifte bij kandidaatstelling: NDP…..
- Viering 75 jaar VSB: Brug tussen ondernemers, overheid en m…..
- ‘Bloem’ aangehouden voor bedreiging met misdrijf tegen het …..
- Niet de dc, maar de CHS-liaison had moeite met OKB tijdens …..
- Trump had ontmoeting met de Ecuadoraanse president Noboa..
- Visser vermist vermoedelijk overboord gevallen..
- SURINAME STAAT VOOR CRUCIALE KEUZES..
- VUILSPUITERIJ ALS AFLEIDINGSMANOEUVRE..
- NDP maakt melding van fraude bij kandidaatstelling; aangift…..
- Ramsukul: “VHP kan 28 zetels behalen”..
- NDP doet aangifte in Para en Coronie voor valsheid in gesch…..
- Santokhi brengt bezoek aan moskee op Ied Ul Fitre..
- Rochni Banwari wint prestigieuze scriptieprijs..
- Ingrid Bouterse haalt fel uit naar regering: “Wat hebben ze…..