De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zei zondag dat het land op 1 juni, wanneer de eerste verkiezingen voor de rechtelijke macht worden gehouden, het “meest democratische land ter wereld” zal worden.
“Ik zeg dit graag, omdat het de waarheid is, dat we op 1 juni gaan laten zien dat Mexico het meest democratische land ter wereld is, omdat we niet alleen een president, gouverneurs, afgevaardigden en senatoren zullen kiezen, maar ook de hele rechtelijke macht,” zei de president tijdens een evenement in staat Hidalgo.
Tijdens de lancering van het programma Woning voor Welvaart in de gemeente San Agustín Tlaxiaca in Hidalgo, herinnerde Sheinbaum eraan dat op 1 juni de Mexicaanse burgers rechters en magistraten van het Hooggerechtshof zullen kiezen.
“Dat zal ons het meest democratische land maken dat er op deze planeet bestaat,” voegde ze eraan toe. De controversiële hervorming van de rechtelijke macht heeft geleid tot bezorgdheid bij verschillende organisaties en instellingen over de effecten die het zal hebben op de politieke, economische en sociale aspecten van het land.
De speciale rapporteur van de VN over de onafhankelijkheid van rechters en advocaten, Margaret Satterthwaite, waarschuwde vorig jaar voor de bezorgdheid over de ‘uitgebreide’ implicaties voor de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht in Mexico.
Mexico zal bij de eerste verkiezing van de rechtelijke macht een record van meer dan 100,4 miljoen kiezers hebben en 4097 kandidaten, volgens voorlopige cijfers van de federale regering.
- Radjkoemar presenteert uidagingen van de RGD aan president..
- Leerkrachten smeken om beveiliging op scholen..
- Brunswijk: ‘Nieuw kiesstelsel vraagt om kwaliteit boven pop…..
- Guyanese groentesector in de lift: Stijgende productie onda…..
- Buien in de vroege ochtenduren..
- Indienen DNA-kandidatenlijsten niet bij alle partijen vlekk…..
- Een grote Surinamer: Albert Ramdin..
- Caribische zakenman roept Surinamers op om te ondernemen in…..
- President Santokhi: ‘RGD moet financieel zelfstandiger word…..
- VS verhoogt druk op Groenland, ook vicepresident Vance reis…..
- BLTO praat met Ori alleen in aanwezigheid van president..
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- 47-jarige man hield 10-jarig meisje schuil in zijn appartem…..
- Vier politieagenten vast na mishandeling van getuige in ber…..
- Taus: OPTSU uniek met onafhankelijke kandidaten..
- Column: En, we onthouden gezichten..
- PRO vertegenwoordigt nieuw en integer leiderschap aan de zw…..
- Beruchte verkrachter overweegt naar Suriname te verhuizen..
- Boze leerkrachten AMS: “Minister Ori is geen vader voor ons…..
- Samenwerking onderwijs en bedrijfsleven cruciaal voor oplos…..
- Vishnudatt VLS: Veel kandidaten geïnteresseerd in materiële…..