Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Ik wilde na het laatste punt uitschelden, maar houd het op we did it“, uitte aanvoerster Sharon Balkaran zich tegenover de Ware Tijd nadat ze Yelyco woensdagavond in de vijfde set na twee uur en drieëntwintig minuten met 15-10 langs Condor timmerde. Yelyco leidt de best-of-five finaleserie in de vrouwenhoofdklasse van de Surinaamse Volleybalbond (Suvobo) daardoor met 2-1.
Game 4 wordt vrijdagavond om zeven uur gespeeld in de Ismay van Wilgen Sporthal en bij winst zal de ploeg van Verdy Getrouw haar vierde opeenvolgende kampioenstitel op zak hebben. Balkaran was ingenomen met de spannende derde partij waarin Yelyco met een setachterstand begon. Collega-aanvoerster Zoureena Koningverander was daarbij de boosdoener in de 25-15 triomf van Condor. Het werd 1-1 nadat Yelyco-midspeelster Precious Essed routinier Sandrina Beverdijk-Hunsel’s actie op het eind van de tweede periode onschadelijk maakte.
“We dachten dat we de set al gewonnen hadden, maar Condor heeft bewezen dat ze ook wilden winnen en ons niets gratis zouden geven”
‘Niet gratis’
De verdedigend kampioen gaf in het derde spelbedrijf een 19-15 voorsprong volledig uit handen. De invalbeurt van Monica Calor, die uit opeenvolgende aces scoorde, zorgde voor de ommekeer. Nadat Koningverander voor 20-20 zorgde, hielpen spelverdeelster Shemandy Clydesdale (drie aces) en Beverdijk-Hunsel (twee kills) Condor aan de 2-1 voorsprong in sets.
“We dachten dat we de set al gewonnen hadden, maar Condor heeft bewezen dat ze ook wilden winnen en ons niets gratis zouden geven. We hebben daarna alles op alles gezet en de vijfde set afgedwongen. Ik wilde bij het laatste punt echt uitschelden. We hebben in ieder geval laten zien dat we de Panthers zijn”, aldus Balkaran.
‘Voorzicht gaan spelen’
“Ik was eerlijk gezegd meer gefocust op het bladder veld in plaats van het spel en ben daardoor voorzichtig gaan spelen. We moesten gewoon gefocust blijven en doordrukken.” De aanvoerster van Condor ligt helemaal niet wakker van het feit dat haar ploeg met de rug tegen de muur staat gedrukt,” vond Koningverander.
Het is volgens haar al bewezen dat ze van een achterstand kunnen komen. Haar team kan tegen de druk en gaat er vrijdag weer voor. Naast haar en Beverdijk-Hunsel verkeerde Chontelle Lisse in bloedvorm. Charis Peroti draaide ook goed mee bij het net. Bij Yelyco kreeg Sharon Balkaran bijval van haar jongere zus Shaya, die vooral in de tiebreak haar waarde bewees.
Cailynn Griffith, Avaira Sengwai, Essed, Jeslyn Tini hielpen ook mee in het maken van punten. De libero’s Charise Fränkel (Condor) en Desiree Getrouw (Yelyco) deden wat van hen werd verwacht: verdedigen in het achterveld.
- GUM AIR betreurt Europese beslissing, bevestigt naleving ve…..
- Chartervlucht ingezet voor gestrande passagiers SLM in Miam…..
- Korpschef Isaacs: “Keihard optreden tegen criminelen die sa…..
- Rovers zetten vuurwapen tegen hoofd van peuter bij woningov…..
- Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief..
- Verdachte na brandstichting te Pikin Saron aangehouden..
- Criminaliteitsgolf leidt tot spoedoverleg autoriteiten..
- Nieuwe trainers klaargestoomd voor muziekles in speciaal on…..
- Historisch: Natio na 48 jaar weer dichtbij WK..
- Extra aandacht voor vaders in tijdens ‘Papa Wiki 2025’..
- President Santokhi herdenkt slachtoffers vliegramp 1989..
- Venezuela uit felle kritiek op Trinidadiaanse premier na dr…..
- SLM kampt wederom met technisch probleem, vlucht naar Miami…..
- Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten min…..
- Kleuren..
- Tembe Art Studio wordt nieuw leven ingeblazen..
- Criminaliteitsgolf noopt autoriteiten tot spoedoverleg..
- Lula draagt Palestijnse kufiyah tijdens bezoek aan Parijs..
- Zware onweersbuien verwacht..
- Uitslag verkiezingen Commewijne: VHP stevig aan kop, NDP en…..
- Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid..