Sharien Khedoe, docent aan de Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), is gepromoveerd aan de Radboud Universiteit Nijmegen. In haar proefschrift onderzocht zij het hoorrecht van het kind in echtscheidings- en voogdijprocedures in Suriname en concludeerde dat dit recht, hoewel sinds 2008 wettelijk verankerd, in de praktijk vaak niet wordt nageleefd.
In haar onderzoek analyseert Khedoe in hoeverre de Surinaamse wetgeving en rechtspraktijk voldoen aan internationale kinderrechtennormen. Zij baseert zich daarbij op verdragen zoals het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind (IVRK), het Internationaal Verdrag inzake Burger- en Politieke Rechten (IVBPR), het Amerikaans Verdrag voor de Rechten van de Mens (AVRM) en de Europese Guidelines on Child-friendly Justice.
Het proefschrift bevat tevens concrete aanbevelingen voor verbetering van zowel wetgeving als praktijk. Khedoe wil hiermee bijdragen aan grotere bewustwording onder rechters, advocaten, ouders en hulpverleners over het belang van het daadwerkelijk horen van kinderen in juridische procedures, meldt AdeKUS op haar Facebookpagina.
Met haar onderzoek levert zij een belangrijke bijdrage aan het juridisch-wetenschappelijk debat over kinderrechten in Suriname en daarbuiten. De Faculteit der Juridische Wetenschappen spreekt haar grote waardering uit voor deze prestatie en prijst haar inzet voor de versterking van de rechtspositie van het kind.
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..