Sharien Khedoe, docent aan de Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), is gepromoveerd aan de Radboud Universiteit Nijmegen. In haar proefschrift onderzocht zij het hoorrecht van het kind in echtscheidings- en voogdijprocedures in Suriname en concludeerde dat dit recht, hoewel sinds 2008 wettelijk verankerd, in de praktijk vaak niet wordt nageleefd.
In haar onderzoek analyseert Khedoe in hoeverre de Surinaamse wetgeving en rechtspraktijk voldoen aan internationale kinderrechtennormen. Zij baseert zich daarbij op verdragen zoals het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind (IVRK), het Internationaal Verdrag inzake Burger- en Politieke Rechten (IVBPR), het Amerikaans Verdrag voor de Rechten van de Mens (AVRM) en de Europese Guidelines on Child-friendly Justice.
Het proefschrift bevat tevens concrete aanbevelingen voor verbetering van zowel wetgeving als praktijk. Khedoe wil hiermee bijdragen aan grotere bewustwording onder rechters, advocaten, ouders en hulpverleners over het belang van het daadwerkelijk horen van kinderen in juridische procedures, meldt AdeKUS op haar Facebookpagina.
Met haar onderzoek levert zij een belangrijke bijdrage aan het juridisch-wetenschappelijk debat over kinderrechten in Suriname en daarbuiten. De Faculteit der Juridische Wetenschappen spreekt haar grote waardering uit voor deze prestatie en prijst haar inzet voor de versterking van de rechtspositie van het kind.
- Fysieke registratie Royalty’s voor iedereen afgesloten..
- Vorige regering stopte slechts het bloeden..
- Tsang: Dossiers OWRO worden klaargemaakt voor OM.
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..