Het Shabier Ishaak Uitvaartoord te Uitkijk, in het district Saramacca, wordt uitgebreid en voorzien van een overkapping bij de crematieplek. De eerste steenlegging vond plaats op dinsdag 20 mei en werd verricht door president Chan Santokhi. De verbeteringen zijn bedoeld om nabestaanden meer comfort te bieden en de waardigheid tijdens crematies te waarborgen, ongeacht de weersomstandigheden.
ADVERTENTIE
President Santokhi sprak zijn waardering uit voor het bestuur van de Nationale Stichting Uitvaartoorden Suriname (NSUS) en alle betrokkenen. “Voor mij is het een eer om hier aanwezig te zijn bij de start van dit aanvullend project. De omstandigheden tijdens een crematie moeten waardig zijn, ook bij slecht weer. Dit project komt voort uit de ervaringen en noden van de gemeenschap,” aldus het staatshoofd.
Hij gaf aan dat het Kabinet van de President burgerinitiatieven als deze actief ondersteunt en kondigde aan dat in de toekomst mogelijk een elektrische crematieoven aan het complex zal worden toegevoegd, als onderdeel van duurzame ontwikkeling. “Wij zullen er altijd zijn om te kijken waar wij ondersteuning kunnen bieden. Dit project verdient het,” verklaarde Santokhi.
De eerste steen werd gelegd in aanwezigheid van districtscommissaris Mitchel Wongsodikromo van Saramacca, NSUS-voorzitter Robby Gadjradj, bestuursleden en nabestaanden van Shabier Ishaak, geestesvader van het crematiecentrum. Vertegenwoordiger Jawalapersad benadrukte dat het centrum is opgericht vanuit en voor de gemeenschap, waarbij ieder mens recht heeft op een respectvol afscheid, ongeacht afkomst of religie. De behoefte aan een overkapping ontstond vanwege de ongemakken door weersomstandigheden tijdens crematies.
“Een waardig afscheid mag niet afhankelijk zijn van het weer. Met deze uitbreiding brengen wij letterlijk en figuurlijk beschutting in moeilijke tijden,” stelde Jawalapersad. Hij memoreerde dat het crematieoord op 21 augustus 2016 werd geopend, de geboortedag van wijlen voorzitter Ishaak.
“We begonnen onder eenvoudige omstandigheden, zelfs zonder toegangsweg. Materialen kwamen per boot. Dankzij inzet van de gemeenschap en overheidssteun werden eerst de infrastructuur, en later ook stroom en water aangelegd.”
De uitbreiding beslaat ongeveer 400 vierkante meter en omvat betegeling en een open dakconstructie voor ventilatie. Er kunnen straks vier crematies gelijktijdig plaatsvinden. Gedurende de bouwwerkzaamheden blijven crematies doorgaan. De oplevering wordt binnen drie maanden verwacht, afhankelijk van de weersomstandigheden.
Toekomstplannen omvatten een begraafplaats met ruimte voor vijfhonderd graven. “Het terrein is vijf hectare groot, maar grotendeels nog onontwikkeld. Door de lage ligging is veel voorbereiding nodig. De behoefte aan alternatieven groeit, zeker nu locaties zoals Weg naar Zee vaker onder water komen te staan. We hopen ook uit te breiden naar Commewijne, zodat families uit onder meer Margaretha gemakkelijker toegang krijgen,” aldus Jawalapersad.
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp..
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken..
- ‘Wij koesteren zijn herinnering blijvend in ons hart’..
- Stivasur zet zich al tien jaar in voor verantwoord alcoholg…..
- FIFA feliciteert SVB met nieuw bestuur..
- Geen quorum: geïrriteerde Bee blaast beëdiging Koniki af..
- Onderwijs op de rand van ondergang..
- Dodelijke aanrijding aan de Martin Luther Kingweg..
- Santokhi tekent condoleanceregister gewezen president Wijde…..
- Simons tekent condoleanceregister oud-president Wijdenbosch..
- Staatsbegrafenis voor oud-president Wijdenbosch..
- Lancering Royalties Voor Iedereen wegens nationale rouwperi…..
- Lions-rondmars in Paramaribo toont Caribische trots en dien…..
- President Santokhi tekent condoleanceregister voor oud-pres…..
- Adhin: “Onderwijs en goed bestuur zijn de motor van onze to…..
- NPS wijst beschuldigingen over maritiem grensgeschil met Gu…..
- Santokhi: ‘Ik ga voor een tweede termijn om het werk af te …..
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers..
- Salaris april gestort; personeel PCS schort acties op..
- Koniki kan niet toegelaten worden tot parlement; slechts 14…..
- DNA-leden verlenen geen quorum voor speciale vergaderingen..