Gerold Sewcharan. Foto: PRO
Gerold Sewcharan, de voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) staat niet te wachten op een Verenigde Volksvergadering (VVV) om de president en vicepresident te kiezen. In het programma Welingelichte Kringen van radio ., zei hij nog niet te weten wat er precies gebeuren zal in het parlement, doelende op de rechtstreekse verkiezing van de president.
PRO zit onder de vlag van Alternatief 2020 (A20), samen met Democratie en Eenheid in Ontwikkeling (DOE) in een politieke samenwerking. Zij hebben 1 zetel. Er worden gesprekken gevoerd met 5 andere politieke organisaties, onder leiding van de NDP, om een nieuwe coalitie te vormen. De presidentskandidaat is Jennifer Simons en de vicepresidentskandidaat is Gregory Rusland. Samen hebben de partijen 34 zetels in het parlement; het aantal dat nodig is om het duo rechtstreeks te kiezen.
Echter, Sewcharan weet dat het spel nog niet gespeeld is. ‘Politiek is schaken. Je moet je bewust zijn van de plek waar je bent in dat politieke traject. Waar zijn we nu en welke set nog gemaakt wordt’, zegt hij. Op 29 juni moet het parlement gevormd worden, waarna de president en vicepresident gekozen moeten worden. ‘We weten niet wat er in het parlement zal gebeuren’.
In ieder geval hoopt Sewcharan dat de gang naar de VVV niet nodig is. Dat zou weer enkele maanden aan voorbereiding vergen. De coalitievorming moet alle ruimte krijgen om het te proberen, stelt hij. ‘Als het rond is, hoeven we dat traject naar de VVV niet af te leggen en kunnen we meteen beginnen met het besturen van het land’, aldus de PRO-voorzitter.
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- LIPPENDIENST..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..