Gerold Sewcharan. Foto: PRO
Gerold Sewcharan, de voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) staat niet te wachten op een Verenigde Volksvergadering (VVV) om de president en vicepresident te kiezen. In het programma Welingelichte Kringen van radio ., zei hij nog niet te weten wat er precies gebeuren zal in het parlement, doelende op de rechtstreekse verkiezing van de president.
PRO zit onder de vlag van Alternatief 2020 (A20), samen met Democratie en Eenheid in Ontwikkeling (DOE) in een politieke samenwerking. Zij hebben 1 zetel. Er worden gesprekken gevoerd met 5 andere politieke organisaties, onder leiding van de NDP, om een nieuwe coalitie te vormen. De presidentskandidaat is Jennifer Simons en de vicepresidentskandidaat is Gregory Rusland. Samen hebben de partijen 34 zetels in het parlement; het aantal dat nodig is om het duo rechtstreeks te kiezen.
Echter, Sewcharan weet dat het spel nog niet gespeeld is. ‘Politiek is schaken. Je moet je bewust zijn van de plek waar je bent in dat politieke traject. Waar zijn we nu en welke set nog gemaakt wordt’, zegt hij. Op 29 juni moet het parlement gevormd worden, waarna de president en vicepresident gekozen moeten worden. ‘We weten niet wat er in het parlement zal gebeuren’.
In ieder geval hoopt Sewcharan dat de gang naar de VVV niet nodig is. Dat zou weer enkele maanden aan voorbereiding vergen. De coalitievorming moet alle ruimte krijgen om het te proberen, stelt hij. ‘Als het rond is, hoeven we dat traject naar de VVV niet af te leggen en kunnen we meteen beginnen met het besturen van het land’, aldus de PRO-voorzitter.
- ‘SRD heeft meer dan 95 procent van haar koopkracht verloren…..
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..
- Politie houdt verdachte aan voor verduistering sieraden na …..
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap..
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren..
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..
- Digitale ondersteuning voor huisartsen: Volksgezondheid ver…..
- Israel verbergt zijn misdaden niet langer. In Gaza voert he…..
- Asabina benadrukt noodzaak tot eerlijke en effectieve belas…..
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..
- Twee verdachten aangehouden in zaak Sunparklaan..