De komende verkiezingen zijn heel belangrijk – zelfs cruciaal – voor de verdere ontwikkeling van ons land. Dat zegt de voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) Gerold Sewcharan. Hij is kandidaat nummer 3 op de lijst van Alternatief 2020. In het programma Suriname Kiest riep hij degenen die denken pas bij de volgende verkiezingen te stemmen op, om dat nu te doen. ‘Noso w’o klari’.
Door Samuel Blankendal en Raoul Roeplal | Interview onderaan het artikel
Vanwege de olie- en gasontwikkelingen is een goed ontwikkelingsplan een vereiste. De huidige regering die hij de oude politiek noemt, zal niet in staat zijn om het werk te doen, vindt Sewcharan. In het verkiezingsprogramma van Alternatief 20 (A20) waar PRO onderdeel van is, is dit plan al uitgewerkt. De inkomsten die vanaf 2028 zullen binnenstromen mogen niet gebruiken worden om macht te handhaven.
In het kort gaf Sewcharan aan dat in het plan van A20 er drie fondsen zijn ontwikkeld: de Spaar-, Productie en Begrotingsteunfonds. De economie moet niet alleen gefocused zijn op olie en gas, maar op alle sectoren. Er is diversificatie nodig. Al Ongeveer acht maanden zijn opbrengsten uit de goudsector drastisch gedaald, omdat het goud wordt gesmokkeld naar buurlanden met lagere royalties. De regering doet hier niets aan. Om de politieke wil te stimuleren, is vertrouwen voor nodig welke deze regering volstrekt niet heeft, zegt Sewcharan. De president geeft geld uit, dat er niet eens is; laat staan als het er is.
Volgens de peilingen komt A20 op twee tot drie zetels. In dit geval zal er samengewerkt moeten worden met andere partijen. Sewcharan zegt geen enkel gesprek uit de weg te gaan. Onderhandelingen zullen plaatsvinden onder de voorwaarden van A20. Alle drie voorzitters van de samenwerkende partijen, zullen de gesprekken voeren. ‘We kijken op dit moment richting zondag’, aldus Sewcharan.
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..