De komende verkiezingen zijn heel belangrijk – zelfs cruciaal – voor de verdere ontwikkeling van ons land. Dat zegt de voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) Gerold Sewcharan. Hij is kandidaat nummer 3 op de lijst van Alternatief 2020. In het programma Suriname Kiest riep hij degenen die denken pas bij de volgende verkiezingen te stemmen op, om dat nu te doen. ‘Noso w’o klari’.
Door Samuel Blankendal en Raoul Roeplal | Interview onderaan het artikel
Vanwege de olie- en gasontwikkelingen is een goed ontwikkelingsplan een vereiste. De huidige regering die hij de oude politiek noemt, zal niet in staat zijn om het werk te doen, vindt Sewcharan. In het verkiezingsprogramma van Alternatief 20 (A20) waar PRO onderdeel van is, is dit plan al uitgewerkt. De inkomsten die vanaf 2028 zullen binnenstromen mogen niet gebruiken worden om macht te handhaven.
In het kort gaf Sewcharan aan dat in het plan van A20 er drie fondsen zijn ontwikkeld: de Spaar-, Productie en Begrotingsteunfonds. De economie moet niet alleen gefocused zijn op olie en gas, maar op alle sectoren. Er is diversificatie nodig. Al Ongeveer acht maanden zijn opbrengsten uit de goudsector drastisch gedaald, omdat het goud wordt gesmokkeld naar buurlanden met lagere royalties. De regering doet hier niets aan. Om de politieke wil te stimuleren, is vertrouwen voor nodig welke deze regering volstrekt niet heeft, zegt Sewcharan. De president geeft geld uit, dat er niet eens is; laat staan als het er is.
Volgens de peilingen komt A20 op twee tot drie zetels. In dit geval zal er samengewerkt moeten worden met andere partijen. Sewcharan zegt geen enkel gesprek uit de weg te gaan. Onderhandelingen zullen plaatsvinden onder de voorwaarden van A20. Alle drie voorzitters van de samenwerkende partijen, zullen de gesprekken voeren. ‘We kijken op dit moment richting zondag’, aldus Sewcharan.
- Minister Sewdien opent moderne landbouwstructuur: “Tijd voo…..
- Raghoebarsing optimistisch over herstructurering staatsbedr…..
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte..
- Sol ontkent valse beschuldigingen in statement..
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..