Gerold Sewcharan, voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO), ziet liever dat de president en vicepresident in De Nationale Assemblee worden gekozen, zonder dat het land een omslachtige Verenigde Volksvergadering (VVV) hoeft te organiseren. In het actualiteitenprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC gaf hij aan dat het politieke proces nog alle kanten op kan gaan. “We weten nog niet wat er precies in het parlement zal gebeuren,” aldus Sewcharan.
PRO maakt deel uit van de combinatie Alternatief 2020 (A20), samen met Democratie en Eenheid in Ontwikkeling (DOE). De combinatie heeft momenteel één zetel in het parlement. A20 voert gesprekken met vijf andere politieke partijen, onder aanvoering van de Nationale Democratische Partij (NDP), om een nieuwe coalitie te vormen. Jennifer Simons is voorgedragen als presidentskandidaat en Gregory Rusland als vicepresidentskandidaat. Met in totaal 34 zetels beschikken de partijen over voldoende stemmen om het tweetal rechtstreeks te kiezen, zonder dat een VVV nodig is.
Toch blijft Sewcharan voorzichtig optimistisch. “Politiek is als schaken. Je moet steeds opnieuw inschatten waar je staat en welke zet logisch is op dat moment,” stelt hij. Op 29 juni wordt het nieuwe parlement geïnstalleerd, waarna de verkiezing van de president en vicepresident volgt.
Een VVV-procedure zou volgens Sewcharan veel extra tijd vergen. “Dat kost weer maanden aan voorbereiding. Als de coalitievorming slaagt, kunnen we dat traject overslaan en direct beginnen met het besturen van het land,” benadrukt hij. Hij roept partijen op om het formatieproces de ruimte te geven, zodat een stabiele regering gevormd kan worden.
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..