Gerold Sewcharan, voorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO), ziet liever dat de president en vicepresident in De Nationale Assemblee worden gekozen, zonder dat het land een omslachtige Verenigde Volksvergadering (VVV) hoeft te organiseren. In het actualiteitenprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC gaf hij aan dat het politieke proces nog alle kanten op kan gaan. “We weten nog niet wat er precies in het parlement zal gebeuren,” aldus Sewcharan.
PRO maakt deel uit van de combinatie Alternatief 2020 (A20), samen met Democratie en Eenheid in Ontwikkeling (DOE). De combinatie heeft momenteel één zetel in het parlement. A20 voert gesprekken met vijf andere politieke partijen, onder aanvoering van de Nationale Democratische Partij (NDP), om een nieuwe coalitie te vormen. Jennifer Simons is voorgedragen als presidentskandidaat en Gregory Rusland als vicepresidentskandidaat. Met in totaal 34 zetels beschikken de partijen over voldoende stemmen om het tweetal rechtstreeks te kiezen, zonder dat een VVV nodig is.
Toch blijft Sewcharan voorzichtig optimistisch. “Politiek is als schaken. Je moet steeds opnieuw inschatten waar je staat en welke zet logisch is op dat moment,” stelt hij. Op 29 juni wordt het nieuwe parlement geïnstalleerd, waarna de verkiezing van de president en vicepresident volgt.
Een VVV-procedure zou volgens Sewcharan veel extra tijd vergen. “Dat kost weer maanden aan voorbereiding. Als de coalitievorming slaagt, kunnen we dat traject overslaan en direct beginnen met het besturen van het land,” benadrukt hij. Hij roept partijen op om het formatieproces de ruimte te geven, zodat een stabiele regering gevormd kan worden.
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..