De recente benoeming van mr. Gerold Sewcharan tot lid van de Staatsraad, wordt gezien als een belangrijke versterking van de institutionele waarborgen binnen de democratische rechtsstaat Suriname. Dit stelde Joan Meriam Nibte, ondervoorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO).
Volgens Nibte speelt de Staatsraad een cruciale rol als hoogste adviesorgaan van regering en president. Zij benadrukt dat het van groot belang is dat de raad wordt gevormd door leden met een scherp rechtsgevoel, maatschappelijke betrokkenheid en het vermogen om onafhankelijk en kritisch te adviseren.
“Mr. Sewcharan brengt jarenlange ervaring als advocaat mee en heeft zich consequent ingezet voor de bescherming van fundamentele rechten en vrijheden”, aldus Nibte.
Ze wijst erop dat Sewcharan een heldere visie heeft waarbij recht en ontwikkeling nauw met elkaar verbonden zijn. “Duurzame vooruitgang is alleen mogelijk wanneer deze rust op de pijlers van rechtvaardigheid, integriteit en transparantie”, zegt zij. Volgens Nibte zal zijn brede maatschappelijke betrokkenheid en principiële opstelling de Staatsraad aanzienlijk versterken.
“Naar onze mening is mr. Sewcharan de juiste man op de juiste plaats. Zijn benoeming geeft een krachtige impuls aan het vertrouwen dat de samenleving mag hebben in een daadkrachtige en integere Staatsraad”, aldus Nibte.
The post Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad ..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..