Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “We hebben het hele seizoen door gevochten en vandaag was dat ook het geval. Ik ben blij om kampioen te zijn geworden met SVV 1”, reageert captain Serena Rome na afloop van de gewonnen U17-meisjesfinale tegenover de Ware Tijd. De titel werd woensdagmiddag door het eerste team van de Scholen Volleybalvereniging in de wacht gesleept middels een clean sweep op de Surinaamse Volleybalschool (Survos) van Erik Aikman. De tweede finalepartij werd in de Ismay van Wilgen Sporthal in straight sets gewonnen: 25-13, 25-19.ADVERTISEMENT
SVV 1 leek woensdag vrij makkelijk te winnen. Echter, Survos gaf zich, geruggesteund door haar achterban, niet eenvoudig gewonnen en bood, vooral in de tweede set, flink tegenstand. In die periode zorgden Chloë Cruden (13-13) en Imani Bruma (15-15) respectievelijk uit een ace en overspeelbal ervoor dat de stand in evenwicht werd gebracht. Echter, Survos verzuimde door te drukken en zag Faraisa Ferriër het kampioenspunt voor SVV 1 maken uit een ace.
“Ik hoopte dat de teamspirit bij ons kon worden behouden en dat is ook gebeurd … we zijn kampioen!”SVV 1-captain en MVP Serena Rome
“Het was een leuke game”, oordeelde Rome. De aanvoerster gaf toe dat ze een beetje zenuwachtig werd toen Survos de spanning in de tweede set erin hield. “Ik hoopte dat de teamspirit bij ons kon worden behouden en dat is ook gebeurd … we zijn kampioen!”
Meest waardevolle speelster
Rome had een groot aandeel in de winst. In de openingsset bijvoorbeeld had ze ten minste acht aces. Ze genoot goede ondersteuning van onder anderen Janayah Rother, Andrea Landveld, Kayleigh Tokromo en Ferriër.
Rome werd uitverkoren tot Most Valuable Player. “Ik vind het leuk. Het is mijn eerste keer en ik ben trots op mezelf.” Ze hoopt nu ook in de andere categorieën een wezenlijke bijdrage te leveren. “Ik zit met SVV 1 in de U19-meisjesklasse in de play-off en hoop dat we het ook ver schoppen in de vrouwenhoofdklasse”, aldus de meest waardevolle speelster.
Voor coach Claudius Straal was het dit seizoen al zijn derde kampioenschap in de juniorencompetitie van de Surinaamse Volleybalbond. SVV legde eerder al beslag op de titels in de U15-klasse bij zowel de meisjes als jongens.
SVV 1-captain Serena Rome werd uitgeroepen tot Most Valuable Player.
- Gedragscode voor de verkiezingen..
- VHP in campagnecoma: wanneer ontwaakt de laatste olifant va…..
- Managers Belastingdienst ondergaan leiderschapstraining..
- Man neergeschoten te Brownsweg..
- Gerenoveerd Vaillantsplein officieel opgeleverd..
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..
- ECD: Bij diverse winkels geen onregelmatigheden geconstatee…..
- Raghoebarsing: ‘Sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt…..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..
- China slaat terug met extra heffingen voor VS, beurzen were…..
- Schone energie centraal bij Bouw-, Woon-, en Huishoudbeurs..
- Ministerie van Binnenlandse Zaken traint OKB-toezichthouder…..
- Wijziging Staatbesluit Moengo roept twijfels op..