Een derde instantie binnen de rechtspraak is volgens advocaat Serena Essed, noodzakelijk voor een sterke rechtsstaat en een betere rechtsbeleving in Suriname. ‘’Waar in het grootste deel van de wereld, naar schatting 80 procent van de landen, burgers de mogelijkheid hebben om na hoger beroep nog een hogere rechter te benaderen, houdt het proces in Suriname na twee instanties op’’, verduidelijkt Essed. ‘’Ook in het Caribisch gebied kennen inmiddels zeventien landen deze extra vorm van toetsing’’, voegt zij eraan toe. Essed benadrukte in het radioprogramma Wel-ingelichte Kringen op Radio ABC, dat Suriname hierin niet kan achterblijven. Zij wijst op de verwachte komst van in-ternationale bedrijven, vooral in de olie- en gassector, en stelt dat een derde rechtsinstantie onmisbaar is in een land dat zich wil voorbereiden op zulke economische en juridische uitdagingen.
De invoering van een extra instantie kent volgens Essed, ook obstakels. ‘’Suriname kampt met een tekort aan rechters, beperkte financiële middelen en een gebrek aan passende infrastructuur. Suriname zou zich kunnen aansluiten bij een internationale instelling, zoals de Caribbean Court of Justice of de Hoge Raad in Nederland’’, zegt Essed. Bij dat laatste plaatst ze wel een kanttekening: ‘’Als Suriname zich aansluit bij de Hoge Raad, kan dat door velen als een herhaling van koloniale verhoudingen kan worden gezien.’’ De Caribbean Court of Justice is volgens Essed dan ook een goede mogelijkheid, en heeft bovendien al laten we-ten, Suriname te willen ondersteunen, mits de rechters voldoende vertrouwd zijn met het nationale rechtssysteem.
‘’Een derde rechtsinstantie zou de rechtszekerheid vergroten en burgers meer vertrouwen geven in het juridische ap-paraat, omdat zij hun zaak tot op het hoogste niveau zouden kunnen voorleggen’’, aldus Essed.
The post Serena Essed pleit voor derde rechtsinstantie in Suriname ..
- Jurist Van Dijk-Silos kritisch over presidentieel besluit e…..
- Waterhoofd..
- Hoogbouwwoning in vlammenzee in Nickerie..
- Minister Noersalim bevestigt: Directeur LVV stapt op na bel…..
- Burgers denken mee over verbetering van de zorg..
- Woningbrand Fredericiweg legt huis volledig in de as..
- Woning te ressort Paradise afgebrand..
- China toont macht en visie tijdens grootste militaire parad…..
- 4 september 1950 – 4 september 2025: Sportvereniging De Are…..
- Minister Gopal: “Vakantieperiode draait om zinvolle vrijeti…..
- BNETS presenteert Central Credit Bureau Suriname aan minist…..
- Indonesische ambassadeur prijst rol Surinaamse regering voo…..
- Hoogbouwwoning in de as gelegd aan de Gongrijpstraat..
- Ghabiang Boys scoort nieuwe kasekohit met ‘Kaashi Abaa’..
- Elf doden bij Amerikaanse aanval op Venezolaanse drugsboot..
- Surinamers spelen weinig in op beschikbare beurzen in buite…..
- BIZA en Surinaamse Voetbalbond overleggen over paspoortzake…..
- President Ali op weg naar herverkiezing in Guyana; lage opk…..
- OWC-minister Currie: Landelijke start scholen op 1 oktober …..
- De arts als wapen – De geopolitieke strijd om een Cubaanse …..
- LEGALE VUURWAPENBEZITTERS EN HUN ONBEANTWOORDE VRAGEN..