PARAMARIBO — In aanloop naar de verkiezingen, heeft de Suriname Economic Oversight Board (SEOB) een reeks dialoogsessies georganiseerd met vertegenwoordigers van diverse politieke partijen. Voor deze sessies zijn de politieke partijen die ingeschreven staan om deel te nemen aan de verkiezingen uitgenodigd. De sessies benadrukten het belang van samenwerking tussen de private sector, beleidsmakers en vertegenwoordigers van de publieke sector voor welvaart en welzijn van de samenleving.
De SEOB, een initiatief van de private sector en opgericht op 1 juni 2023, adviseert sinds haar oprichting de Staat over de uitvoering van het IMF-programma en het economisch herstelplan. Daarnaast biedt zij continue ondersteuning bij de monitoring van deze programma’s. Tijdens de sessies werd in een open en constructieve sfeer gediscussieerd over onder andere:ADVERTISEMENT
“De actieve betrokkenheid van politieke partijen is onmisbaar om een breed gedragen basis te creëren voor duurzame groei en vooruitgang”SEOB-voorzitter Eblein Frangie
• De status en voortgang van het IMF-programma
• Randvoorwaarden voor economische groei en herstel
• Versterking van het investeringsklimaat
• Bevordering van werkgelegenheid
• Het sociaal-economisch beleid
De SEOB benadrukt het belang van gezamenlijke inspanningen voor de toekomst van Suriname: “De economische uitdagingen én kansen waarmee ons land wordt geconfronteerd, vereisen samenwerking over partijgrenzen heen.
De actieve betrokkenheid van politieke partijen is onmisbaar om een breed gedragen basis te creëren voor duurzame groei en vooruitgang,” aldus Eblein Frangie, voorzitter van de SEOB. De bijeenkomsten werden in besloten kring georganiseerd om een open sfeer te bevorderen en maximale participatie en inhoudelijke uitwisseling te waarborgen.
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..
- Operatie Delta Force verhoogt druk op zware criminaliteit: …..
- Broer president Santokhi overleden..
- Santokhi prijst paus als visionair leider..
- Paradox van het Denken en de Macht (3): Socrates en Democra…..
- Geen ‘nyan patu’ bij uitvoering projecten van OW..
- Narcotica Brigade verbrandt te Kraka hoeveelheid inbeslagge…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt: dader ontsnapt na scho…..
- Trump zegt ‘STOP’ tegen Putin na Russische aanv…..
- Maritieme opleidingen in spotlight tijdens CMU Day..
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..