De Sociaal Democratische Unie (SDU) en haar samenwerkende partijen hebben zich aangesloten bij OPTSU. Dit bevestigt SPA-voorzitter Joyce Williams tegenover Suriname suriname. Met de aansluiting van deze politieke partijen bestaat de bundeling nu uit zes partijen, inclusief de PALU, SPA en Wi Sranan.
De SDU, de Permanente Voorspoed Republiek Suriname (PVRS) en De Nieuwe Wind (DNW) hebben eerder een samenwerkingsprotocol ondertekend onder de vlag van de SDU. Bij de proclamatie van de bundeling op 18 februari lieten de trekkers van OPTSU duidelijk weten open te staan voor samenwerking met meerdere partijen.
Williams geeft aan dat er een persconferentie wordt belegd over de aansluiting van de SDU bij OPTSU. Veel meer dan dat wil ze niet kwijt. Meerdere gebundelde partijen betekenen voor hen een grotere kans om zetels te behalen.
Maandag is het Nationaal Congres uitgebreid met de SDU. Deze uitbreiding van OPTSU wordt aan de samenleving gepresenteerd. Het Nationaal Congres is een samenwerking tussen enkele initiatiefnemers uit het bedrijfsleven en het maatschappelijk middenveld, en de politieke organisaties Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA), de Progressieve Arbeiders en Landbouwers Unie (PALU) en de politieke vereniging Wi Sranan. OPTSU is de politieke organisatie waarmee het Nationaal Congres de verkiezingen zal ingaan.
PALU-topman Jim Hok gaf eerder aan dat de partijprogramma’s van de organisaties niet van elkaar verschilden. Niets stond samenwerking in de weg. Er was ook geen verschil in wat de partijen willen voor Suriname.
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..