De Sociaal Democratische Unie (SDU) en haar samenwerkende partijen hebben zich aangesloten bij OPTSU. Dit bevestigt SPA-voorzitter Joyce Williams tegenover Suriname suriname. Met de aansluiting van deze politieke partijen bestaat de bundeling nu uit zes partijen, inclusief de PALU, SPA en Wi Sranan.
De SDU, de Permanente Voorspoed Republiek Suriname (PVRS) en De Nieuwe Wind (DNW) hebben eerder een samenwerkingsprotocol ondertekend onder de vlag van de SDU. Bij de proclamatie van de bundeling op 18 februari lieten de trekkers van OPTSU duidelijk weten open te staan voor samenwerking met meerdere partijen.
Williams geeft aan dat er een persconferentie wordt belegd over de aansluiting van de SDU bij OPTSU. Veel meer dan dat wil ze niet kwijt. Meerdere gebundelde partijen betekenen voor hen een grotere kans om zetels te behalen.
Maandag is het Nationaal Congres uitgebreid met de SDU. Deze uitbreiding van OPTSU wordt aan de samenleving gepresenteerd. Het Nationaal Congres is een samenwerking tussen enkele initiatiefnemers uit het bedrijfsleven en het maatschappelijk middenveld, en de politieke organisaties Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA), de Progressieve Arbeiders en Landbouwers Unie (PALU) en de politieke vereniging Wi Sranan. OPTSU is de politieke organisatie waarmee het Nationaal Congres de verkiezingen zal ingaan.
PALU-topman Jim Hok gaf eerder aan dat de partijprogramma’s van de organisaties niet van elkaar verschilden. Niets stond samenwerking in de weg. Er was ook geen verschil in wat de partijen willen voor Suriname.
- ‘Historische’ ontwikkeling grondenrechten..
- Voedselpakketten en sociale bijstand sneller en toegankelij…..
- Politieke partijen registreren zich voor deelname aan verki…..
- President Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondia…..
- Politieposthuis 6 officieel her ingebruik genomen door de p…..
- BEP-voorzitter Asabina: ‘Wij gaan met opgeheven hoofd de ve…..
- Reactie op “Onthutsende onthulling: president Hof zat ook o…..
- Gaanman Velantie: Okanisi-volk verwerpt respectloze wet gro…..
- VSB ernstig bezorgd over mijnbouwovereenkomst met Chinalco..
- Zanger/musicus Ruben Semmoh waagt zich ook aan entertainmen…..
- Ruim 71.000 personen uit bestand koopkrachtversterking geha…..
- Okanisi-volk verwerpt respectloze conceptwet grondenrechten..
- Geen ruimte voor verwarring over Tigri!..
- Dc Lewis: “Plaatselijke gemeenschap is tevreden met de Chin…..
- Bezorgde burger luidt noodklok over vermeende corruptieve p…..
- Perspectief van een Cubaanse influencer in Suriname: Het z…..
- Nieuwe uitgave Wij Slaven van Suriname ook beschikbaar voor…..
- TELESUR blij om veranderde rechtsvorm..
- Cabaretier Rayen Panday hunkert naar show in Suriname..
- Parkeren op het Onafhankelijkheidsplein is verboden..
- Horrorverhalen over mensensmokkel via Suriname..