Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — SCVU heeft haar intenties tegen rivaal Koi Carper donderdagavond vanaf het begin fluitsignaal van het arbitrale trio Harold Meinzak, Dwight King en Dino Piqué duidelijk gemaakt. De ploeg liet blijken dat ze op niets anders was gebrand dan een overwinning. De topper in de mannenhoofdklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie werd met 80-66 gewonnen. Safiero ‘Jola’ Fräser kreeg de overwinning cadeau op zijn 29ste verjaardag.De winst was de tweede op de rivaal. Op 11 mei, toen de competitie nog niet was gesplitst in een hoofd- en promotieklasse, werd met 70-66 gewonnen.
Het redelijk goed opgekomen publiek kreeg van alles een beetje: snelle baskets, hard spel, hosselplays, frustraties in beide kampen, slordig, alsook rommelig spel. Het was Fräser die gelijk na de jumpball de score opende, voordat teamgenoot Byorn Ewyk de voorsprong na twee snelle uitbraken naar 6-0 tilde voor de ploeg uit Uitvlugt. Hun team gaf de opponent vooral met zijn stugge verdediging koppijn.
Koi Carper, dat vanaf de beginminuten achter de feiten aanholde, maakte haar eerste basket met nog 8:56 via Chaïef Wielingen (7-2) en zag SCVU de eerste tien minuten met 23-7 afsluiten. Hoewel Archell Promes al gauw na aanvang van het tweede kwart uit een three-pointer een verandering in Koi Carpers aanval probeerde te brengen (10-23), kon niet worden voorkomen dat de hongerige SCVU de rust met een 49-27 voordeel inging.
Tweede helft
In de derde quarter lukte het aan de ploeg van Ludwig Belgrave en Remilio Kemper munt te slaan uit slordig spel van SCVU. Ze maakte een enorme inhaalslag. Na een driepunter van Wielingen werd de achterstand met nog 3:12 in de derde quarter ingelopen tot 46-58. Echter, jeugdspeler Joshua Soesman zorgde eveneens met een afstandsschot ervoor dat SCVU weer afstand nam. Mede dankzij hem en Ewyk, die topscorer werd met een game-high 29 punten, kreeg SCVU weer grip op het spel en ging de laatste tien minuten in met een 68-46 voordeel.
Koi Carper raakte halverwege deze periode point-guard Archinio Prado kwijt. Hij moest langs de lijn worden behandeld door medic Ricardo Sno, nadat hij een slag boven de neus kreeg. Met Ewyk, Fräser, Soesman, Ronaldinho Esajas en Lordenzio Weibolt aan de kant bij SCVU, probeerden Gylan Watamaleo en Earvin de Randamie Koi Carper in de laatste drie minuten weer in het spel te brengen. Echter, de ploeg speelde tegen de klok en kon de 66-80 nederlaag niet voorkomen. De Randamie scoorde de meeste punten voor Koi Carper: dertien.
Titelverdediger De Arend zette CLD in de voorwedstrijd met 102-53 aan de kant. Andrew Blijd, die goed op schot was, maakte de ‘barki’ (100-49) met nog 1:13 uit een three-pointer. Blijd werd topscorer met een game-high 31 punten, terwijl Matthew Wittenberg zeventien punten maakte voor CLD.
- Inflatie laag, maar prijsdruk blijft voelbaar in specifieke…..
- Yelyco-captain Balkaran na vierde volleybaltitel op rij: ‘I…..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre in Istanbul..
- Verbod vervreemding Surinaams grondgebied..
- Multidisciplinaire Werkgroep presenteert tussentijdsverslag…..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis..
- Korpsleiding: bevorderingsbeschikking Amoksi was politiek b…..
- Speelbal ligt bij president om Parmesar te beëdigen tot oud…..
- Geen operaties en bevallingen mogelijk in Diakonessenhuis..
- Winkels Paramaribo en Wanica betrapt op verkoop vervallen p…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord: Geen extra posities …..
- RADELOOS EN OF REDDELOOS..
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..
- Suriname versterkt klimaatpartnerschappen op Expo Osaka 202…..
- Simons bevestigt: Brunswijk wordt vicevoorzitter DNA..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..