In het kader van Baden-Powell Day (BPD) en het 100-jarig bestaan van de padvinderij zijn 120 padvinders gehuldigd voor hun verdiensten. Het gaat om leden van de Boy Scouts van Suriname, het Surinaamse Padvindsters Gilde (SPG) en deGidsen Suriname. Daarnaast ontvingen 114 leiders en vrijwilligers van de groepscommissie certificaten en medailles als erkenning voor hun jarenlange inzet van 40, 50 en 60 jaar. President Chandrikapersad Santokhi was op zaterdag 22 februari als Chief Scout ook aanwezig in Weest Paraat.
De scoutingbeweging is wereldwijd een begrip geworden en speelt een belangrijke rol in de vorming van jongeren tot waardige burgers. Voor velen is scouting niet alleen een activiteit, maar een levenshouding. In een tijd waarin communicatie steeds makkelijker wordt, ondergaat de padvinderij veranderingen, terwijl kernwaarden zoals respect voor de natuur behouden blijven. Santokhifeliciteerde alle betrokkenen en sprak zijn dank uit voor hun inzet voor land en volk.
Tijdens de viering werden de projecten voor 2025 aangekondigd. Een belangrijk initiatief is het vlaggenproject, in samenwerking met de presidentiële commissie, de Boy Scouts en de Chief Scout. Dit project is bedoeld om het nationale bewustzijn te versterken door de Surinaamse vlag en nationale symbolen weer prominent zichtbaar te maken. De uitvoering start in maart en richt zich op scholen, kantorenen parastatale bedrijven. De scoutingbeweging kijkt ook uit naar een donor om Weest Paraat te renoveren.
De organisatie heeft diverse activiteiten op agenda, waaronder een jeugdfestival, de viering van 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid, en een groot kamp in de grote vakantie, waar scouts uit het hele land samenkomen. Met deze plannen blijft de padvinderij in Suriname zich inzetten voor de ontwikkeling van jongeren en de gemeenschap, met als doel scouting toegankelijk en relevant te houden in eenveranderende wereld.
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..