PARAMARIBO — De Organisatie van Bus- en Boothouders Schoolvervoer (OBBS) heeft woensdag (vandaag) het schoolvervoer per direct stilgelegd, mede vanwege de “ernstige betalingsachterstanden” van de overheid. “Deze maatregel is het directe gevolg van een overmachtssituatie waarin onze leden zich bevinden, als gevolg van het uitblijven van cruciale betalingen. De situatie is onhoudbaar geworden”, staat in een verklaring ondertekend voor voorzitter Wayne Telgt.
Gesteld wordt dat veel bus- en boothouders “diep in het rood staan” bij pomphouders en leveranciers wat het uitvoeren van hun taken onmogelijk maakt. De OBBS-leden moeten nog TWK over januari en februari ontvangen, alsook hun vergoedingen over april. Aangegeven wordt dat het, ondanks intensieve inspanningen de afgelopen dagen van onder anderen regeringsadviseur Humphrey Tjin Liep Shie, niet is gelukt om de financiële middelen vrij te krijgen. Deze zijn volgens hem dringend nodig om de dienstverlening voort te zetten.ADVERTISEMENT
“Deze stillegging is niet uit onwil, maar uit pure noodzaak voortgekomen”
De OBBS biedt haar oprechte verontschuldigingen aan ouders, leerkrachten, leerlingen en studenten die nu geen gebruik kunnen maken van haar diensten. “Wij begrijpen de impact van deze situatie, vooral op de kinderen. Toch is deze stillegging niet uit onwil, maar uit pure noodzaak voortgekomen. Onze leden willen niets liever dan hun werk doen, maar zij kunnen niet rijden of varen zonder brandstof, onderhoud en middelen”, maakt Telgt duidelijk.
Verzekerd wordt dat de organisatie geen politiek bedrijft. “De verkiezingen zijn op 25 mei, maar op 26 mei moeten onze kinderen gewoon weer naar school. Onze leden werken voor een gezond, betrouwbaar en duurzaam schoolvervoersysteem, niet voor de waan van de dag.”
Tijdens de spoed algemene ledenvergadering op 4 mei werd unaniem besloten dat de betaling van de TWK en maandvergoedingen per direct dient te geschieden en dat er nog deze week een presidentiële werkgroep Schoolvervoer wordt ingesteld om de structurele problemen binnen de sector op te lossen. Volgens de OBBS vraagt de situatie binnen het schoolvervoer om een brede, interministeriële aanpak. Ze blijft bereid tot overleg en samenwerking om de sector te ordenen.
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..
- Versterking is nog geen vertrouwen..
- Mogelijk wordt het leger ingeschakeld voor het beveiligen v…..
- Creatieve workshop voor kinderen bij Villa Zapakara..
- Drugsdeal leidt tot arrestatie en veroordeling..
- President wacht vonnis kort geding ‘schorsing inwerkingtred…..
- Carlos Durham en Maurice de Hond lichten werkwijze toe na k…..
- SDU ziet grote kansen onder vlag van OPTSU..
- Prachtige winnaars Putri Jawa Suriname 2025..
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM..
- Advocaten Serena en Hugo Essed voorstander van gefaceerde i…..
- Openbaar Groen en Afvalbeheer beklaagt zich over vele afval…..
- Centraal Resocialisatiecentrum biedt nieuwe kansen voor ged…..
- Documentaire over Anthony Nesty in première voor genodigde…..
- Een F-18 van $ 60 miljoen stort overboord en is VERLOREN op…..
- Eugène van de Kat veegt de vloer aan met Maurice de Hond: g…..