De digitalisering van het Surinaamse onderwijs heeft een belangrijke impuls gekregen. De O.S. Lelydorp, de Johannes Vrolijkschool 1 & 2 en de Henry Hassankhan Scholengemeenschap (HHS) beschikken voortaan over een stabiele internetverbinding. President Chan Santokhi bezocht deze scholen op 4 februari en benadrukte het belang van digitale toegankelijkheid voor leerlingen en docenten.
Tijdens zijn bezoek overhandigde de president ook schoolpakketten en heropende hij de ICT-ruimte van de HHS. De vernieuwde ruimte is uitgerust met 25 moderne computers en een digitale smartboard, waardoor de leeromstandigheden aanzienlijk verbeteren.
Volgens Wiemla Ganpat, onderdirecteur van de HHS, is dit een langverwachte verbetering. “Voorheen hadden we 30 computers, waarvan slechts 18 werkten. Nu kunnen studenten efficiënter aan hun lessen werken,” aldus Ganpat.
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) verklaarde dat de overhandiging van de faciliteiten deel uitmaakt van een bredere strategie om scholen beter te voorzien van technologische middelen. “De start is gemaakt bij de HHS, omdat hier in 2024 het pilotproject voor gratis wifi is gelanceerd. Ons doel is om samen met partners, zoals Telesur, duurzame digitale oplossingen te bieden voor het onderwijs,” zei de minister.
President Santokhi benadrukte dat internettoegang een essentieel onderdeel is van modern onderwijs en dat de regering zich blijft inzetten voor verdere digitalisering. “We willen jongeren voorbereiden op een toekomst waarin technologie een steeds grotere rol speelt,” verklaarde het staatshoofd.
Hij herinnerde eraan dat hij als kind zelf in Lelydorp naar school ging en dat hij het belangrijk vindt om de kansen voor de nieuwe generatie te vergroten. De digitalisering van het onderwijs blijft zich uitbreiden. Na de scholen in Lelydorp zullen andere vos- en voj-scholen profiteren van deze technologische vooruitgang.
Met deze stap zet de Surinaamse regering een belangrijke stap richting een modern en toekomstbestendig onderwijssysteem.
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..