Binnenkort worden 112 scholen in het binnenland uitgerust met een Smart-televisie, zodat leerlingen op afstand onderwijs kunnen genieten. Dit maakte minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur woensdag jongstleden bekend in De Nationale Assemblee.
Volgens de minister is informatietechnologie (ICT) een belangrijke pijler voor de vernieuwing van het onderwijs. Er lopen momenteel verschillende projecten om internetfaciliteiten naar alle scholen te brengen. Niet alle binnenlandscholen beschikken echter al over internet. “Toch willen we ze nu al de mogelijkheid geven via televisiesystemen lessen te volgen”, aldus Currie.
Voor het project is een budget gereserveerd op de begroting, waardoor de uitvoering spoedig kan starten. Tijdens de vorige regering werd al een aantal scholen in Sipaliwini, Brokopondo en Marowijne, voorzien van een 50 inch Smart-televisie: Mulo Brokopondo, Mulo Brownsweg, VOJ Albina, VOJ Atjoni, VOJ Apoera en VOJ Stoelmanseiland, waardoor de leerlingen in groepsverband afstandsonderwijs konden volgen.
Omdat veel leerlingen thuis geen toegang hebben tot internet of digitale middelen, zijn zij volledig aangewezen op de faciliteiten op school. Sommige scholen beschikken over een computerlokaal met computers en/of laptops. Met uitzondering van VOJ Albina, hebben deze scholen bovendien een relatief stabiele internetverbinding.
The post Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwijs ..
- SBF-dialoog hervorming pensioenstelsel: ‘Van vallen naar op…..
- Noersalim zal misstanden op LVV streng aanpakken..
- Update: Tiener springt van brug.
- Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië..
- Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal..
- TCT en IDB bespreken stappen om luchtvaartpositie te herste…..
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..
- Regering verwijt oppositie tegenwerking bij behandeling beg…..
- Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..
- Amzad Abdoel nieuwe vicevoorzitter Staatsraad..
- Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’..
- Gratis tankfeest voorbij: politici en hun ‘binnen- en buite…..
- Eerste lichting UTOS-studenten Bejaardenverzorging slaagt 1…..
- Parmessar in de clinch met Noersalim in DNA..
- President steekt hand in eigen boezem over onveilige wegen:…..
- De grote vakantie..
- Volksgezondheid evalueert IS4H- en HEARTS-programma..