Binnen de politieke organisatie OPTSU, waarin een aantal partijen zich hebben gebundeld om de verkiezingen in te gaan, is het al een tijd onrustig. De eerste scheuren tekenen zich af, en een overleg tussen de top van de partijen wordt als het enige redmiddel gezien om een breuk te voorkomen. Wi Sranan, onder leiding van Newalsing Nankoesing, is tegen de kandidatuur van Wayne Telgt als lijsttrekker van OPTSU.
Hij stelt dat Telgt wel op de lijst mag komen, maar niet op de pole position. Desnoods wordt SPA-voorzitter Joyce Williams die eer gegeven, vindt hij. Als klap op de vuurpijl zou ex-SPA-voorzitter Guno Castelen een voicebericht hebben gestuurd, waarin hij de top van Wi Sranan erop wijst dat de oorlog binnen OPTSU gestart kan worden, zodat het de ondergang van de combinatie kan betekenen.
In gesprek met Radio ABC stelt Nankoesing dat Telgt nauwe banden onderhoudt met de regering en daardoor ook deel uitmaakt van bepaalde structuren. Zo zou de OPTSU-lijsttrekker betrokken zijn bij het Food Basket-project, onderwijs en andere instituten. De Wi Sranan-topman stelt over informatie te beschikken waarin wordt aangegeven dat Telgt binnen zijn eigen partij had gedreigd op te stappen om naar de ABOP te gaan, indien hij geen lijsttrekkerspositie toegewezen krijgt.
Indien Telgt op de pole position staat, stappen hij en zijn partij uit OPTSU. Nankoesing stelt dat als hij zoveel kracht heeft, het dan ook niet uitmaakt op welke plek hij wordt geplaatst.
Oud-SPA-topman Castelen bevestigt dat hij een voicebericht heeft gestuurd. Hij wijst erop dat, indien mensen het land willen besturen, ze zuiver en eerlijk moeten zijn. Castelen is van mening dat, indien er problemen zijn binnen OPTSU, deze binnenskamers besproken moeten worden en niet naar buiten toe.
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..
- Uitslagen voetbalwedstrijden – 3 maart 2025..
- Ben-Gvir roept Israël op om voedselopslagfaciliteiten in Ga…..
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..